گروه منابع طبیعی

سهیلا آقابیگی امین
مدیر گروه مهندسی منابع طبیعی
استادیار
Saghabeigi@yahoo.com

راه های ارتباطی با گروه منابع طبیعی و آموزش دانشکده از طریق ارسال پیام در واتس آپ 

شماره آموزش پردیس کشاورزی:                                         ۰۸۳۳۸۳۳۰۹۰۹
آی دی تلگرام:                                                               @Pardis_Razi
آدرس کانال اموزش:                                         @keshavarzi_edu_razi
گروه منابع طبیعی:                                                     ۰۹۱۸۷۲۱۲۸۸۳   (فقط جهت ارسال پیام)

اعضای هیات علمی:

کارشناسان گروه:

مهندس مرتضی صدر

تاریخچه گروه

گروه منابع طبیعی ابتدا در سال 1383 در مرکز آموزش عالی واحد قصرشیرین با راه اندازی دو رشته مهندسی "منابع طبیعی-مرتع و آبخیزداری" و مهندسی "منابع طبیعی-جنگلداری" شروع به کار نمود. سپس با انتقال به دانشکده کشاورزی دانشگاه رازی در سال 1387 در کرمانشاه فعالیت خود را با جذب دانشجو در مقطع کارشناسی این رشته ها ادامه داد. با کسب مجوز برای ایجاد دوره کارشناسی ارشد رشته "جنگلداری" در سال 1392 و تغییر اسم رشته های مرتع و آبخیزداری و جنگلداری هم اکنون این گروه در دو رشته "مهندسی طبیعت" و "علوم و مهندسی جنگل" دانشجو می پذیرد.

اهداف گروه:

به خطر افتادن امنیت غذایی و آبی کشور در اثر بحران کم آبی باعث شده است که برنامه های توسعه ای با محوریت حفاظت از آب و خاک و جنگل با آینده نگري بیشتري مورد توجه قرار گرفته و بیش از پیش اهمیت یابد.
 گروه مهندسی منابع طبیعی با داشتن 6 عضو هیات علمی و با انجام فعالیت های آموزشی و پژوهشی به دنبال تربیت نیروهای متخصص و توانمند در زمینه علوم آبخیزداری، مرتعداری و جنگل داری است تا بتوانند مبانی نظری و ابزار تحقیق این علم را فرا گرفته و ضمن استفاده از تجربيات بومي، با استفاده از فنّاوري‌ها و علم روز، روش های مناسبي را در حوزه های آبخیز کشور اعمال نمايند و ضمن رعايت اصول توسعه پايدار و حفظ منابع اصلي آب، خاک و گیاه، سبب افزايش راندمان استفاده از منابع آبی و خاکی کشور گردند و در توسعه منابع طبیعی و حل مسائل مورد نیاز کشور، منطقه و استان قدم بردارند.