آخرین اخبار
15203
حمایت مسئولان استانی کرمانشاه از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛

رئیس دانشگاه رازی: سپاه مقتدر خط قرمز ما است

جمعی از مسئولان استان به نمایندگی از روحانیون و دانشگاهیان حمایت خود را از سپاه پاسداران اعلام کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، جمعی از مسئولان استان کرمانشاه به نمایندگی از طلاب، روحانیون، دانشگاهیان و نهادهای مختلف، امروز 4 بهمن ماه 1401 با حضور در فرماندهی سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، حرکت مذبوحانه اتحادیه اروپا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محکوم کردند.

در این مراسم، دکتر محمدنبی احمدی رئیس دانشگاه رازی در سخنانی ضمن گرامیداشت ماه مبارک رجب اظهار داشت: بر اساس اصل ۳۹ منشور سازمان ملل متحد هیچ کشوری حق ندارد نیروهای رسمی که جزء پیکره یک نظام هستند را تروریست اعلام کند، همین اصل می‌گوید که اگر چنین صورت گیرد آن کشور هم می‌تواند نیروی طرف مقابل را تروریست اعلام کند.

وی افزود: بر اساس اصل ۱۵۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران از نیروهای رسمی کشور به شمار می‌آید، اما در دنیای امروز با هجمه‌ها و تبلیغات رسانه‌ای و سایبری دشمنان، پارلمان اروپا با اشراف به این موضوعات وارد خطر شد و حرکت نابخردانه‌ای را رقم زد.

دکتر احمدی بیان کرد: دشمن می‌خواهد بداند که جمهوری اسلامی ایران تا چه زمانی پای نیروهای جان بر کف خود ایستاده است اما دنیا بداند همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند؛ «دوران بزن در رو گذشته است». دشمن به آسیب‌پذیری خود در جنگ‌های متقارن و نامتقارن واقف است.

رئیس دانشگاه رازی افزود: امروز اسرائیل در جنگ‌های نامتقارن نیابتی حریف غزه نمی‌شود و به شدت منافعشان در خطر است و تلاش می کنند که بر سرنوشت بشر حاکم شوند اما فهمیدند که جمهوری اسلامی ایران با تشکیل جبهه مقاومت این امر را نمی‌پذیرد.

وی بیان کرد: دنیا بداند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی انتظامی خط قرمز ما هستند؛ روزگاری در جنگ نابرابر سیم‌خاردار نداشتیم اما امروز متهم هستیم که در جنگ اوکراین به روسیه پهپاد می‌فروشیم و در این سطح و درجه از قدرت نظامی قرار داریم.

دکتر احمدی تأکید کرد: امروز وحدت، اتحاد و یکپارچگی، ولایی و جهادی عمل کردن و کار فرهنگی بسیار مهم است و اقدامات دشمن نباید ما را از مسیر والای خود منحرف کند.

در ادامه حجت‌الاسلام جلیلیان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، از حضور مسئولان استانی تقدیر کرد و اظهار داشت: سپاه پاسداران بازوی ولایت و یادگار حضرت امام(ره) می‌باشد، این نیروی مردمی و خدوم در تمامی صحنه‌های مختلف و خدمت رسانی‌ها در ایران اسلامی نقش بسزایی داشته است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه، گفت: پاسداران سبز پوش در کنار سایر نیروهای مسلح، گوش بفرمان ولی امر مسلمین جهان بوده و خواهد بود.

وی علت دشمنی جهان استکبار و دولت‌های اروپایی نسبت به سپاه پاسداران را توانمندی این نهاد انقلابی و مردمی دانست و خاطرنشان کرد: دشمنان وقتی قدرت همه جانبه سربازان پا به رکاب ولایت سپاه پاسداران را در حفظ و حراست دستاوردهای نظام اسلامی می‌بینند، دست به چنین حرکت مذبوحانه‌ای می‌زنند.

 

 

برچسب ها:

دانشگاه رازی
دکتر محمدنبی احمدی
سپاه پاسداران

آخرین اخبار