آخرین اخبار
11610
آغاز عملیات اجرایی تأمین زمین و احداث مسکن دانشگاهیان؛

کلنگ‌ ساخت 1130 واحد مسکونی در دانشگاه رازی به زمین زده شد + فیلم و تصاویر

همزمان در سراسر کشور با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور، عملیات اجرایی احداث 1130 واحد مسکونی ویژه دانشگاهیان دانشگاه رازی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، عملیات اجرایی ساخت 1130 واحد مسکونی دانشگاهیان دانشگاه رازی، صبح امروز شنبه ۲۸ بهمن‌ماه همزمان با سراسر کشور و به صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور آغاز شد.

در این مراسم، که با حضور مسئولان ارشد استان، دانشگاهیان، خبرنگاران و... در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی برگزار شد، کلنگ احداث 1130 واحد مسکونی به زمین زده شد.

کلنگ احداث 1130 واحد مسکونی با حضور دکتر محمدنبی احمدی رئیس دانشگاه رازی، اعضای هیأت رئیسه دانشگاه، مهندس خدادادی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمانشاه، مهندس الماسی مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه و جمعی دیگر از مسئولان، در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه به زمین زده شد.

در این مراسم، دکتر محمدنبی احمدی رئیس دانشگاه رازی ضمن خیرمقدم به حاضرین، در سخنانی، در خصوص پروژه ملّی مسکن دانشگاهیان اظهار داشت: حدود ۱۳ هکتار از این زمین که در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی در بلوار سرابیان واقع شده، به ساخت واحدهای مسکن ملّی مجموعه دانشگاه رازی اختصاص پیدا خواهد کرد.

دکتر احمدی افزود: همچنین حدود ۷.۲ هکتار از این اراضی، صرف ایجاد زیرساخت‌های خدماتی و حدود ۸.۷ هکتار  نیز صرف احداث معابر، خیابان‌ها و کوچه می‌شود.

وی تعداد متقاضیان ثبت‌نام کننده در طرح  مسکن ملّی دانشگاهیان در دانشگاه رازی را ۱۱۳۰ نفر اعلام کرد و افزود: برای همه این عزیزان در این طرح احداث مسکن خواهیم داشت.

دکتر احمدی در خصوص مدّت زمان ساخت پروژه ملّی مسکن دانشگاهیان افزود: تسطیح زمین پروژه مسکن ملّی دانشگاهیان در دانشگاه رازی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام می‌شود و در ادامه در صورت همکاری بانک‌ها در مدت دو سال، عملیات ساخت واحدها انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بخشی از این پروژه برای ساخت خوابگاه متأهلی در دانشگاه خواهد بود، بیان کرد: از ابتدای انقلاب تا سال گذشته، جمعاً حدود ۱۸ واحد خوابگاه متأهلی در دانشگاه رازی ساخته شده، اما در مهر ماه سال قبل تعداد ۶۸ واحد خوابگاه متاهلی را کلنگ‌زنی کردیم که اکنون در مراحل احداث هستند. احداث این تعداد واحد خوابگاه متأهلی چهار برابر ۵۰ سال گذشته در استان بوده است.

دکتر احمدی با بیان اینکه احداث ۴۰۰ واحد خوابگاه متأهلی در دستورکار دانشگاه رازی قرار دارد، افزود: دانشگاه رازی اولین دانشگاهی در کشور بود که برای ساخت خوابگاه متأهلی اقدام کرد و قدم‌های خوبی در این زمینه برداشته شده است.

رئیس دانشگاه رازی افزود:  تلاش ما بر این است تا در راستای توسعه رفاهیات، اقدامات لازم را انجام دهیم، پروژه ساخت مسکن یکی از این خدمات است که باعث می‌شود عزیزان دانشگاه به ویژه اعضای هیأت علمی در محیط دانشگاه مستقر باشند و فاصله زیادی از منزل تا محل کار نداشته باشند و از مهاجرت نخبگان نیز جلوگیری می‌شود..

وی یادآور شد: طبق تفاهم‌نامه‌های منعقد شده بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مقرر شده است؛ 1130 واحد مسکونی در زمینی به مساحت 28.9 هکتار با مساحت مسکونی 13 هکتار و مساحت خدمات 7.2 هکتار برای دانشگاهیان دانشگاه رازی احداث شود.

در ادامه مهندس رامین الماسی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه در سخنانی، با بیان اینکه کل متقاضیان واجد شرایط مسکن ملّی در کرمانشاه حدود ۶۶ هزار نفر است، اظهار داشت: برای همه این متقاضیان تأمین زمین صورت گرفته است.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۱۳۰ واحد مسکن ملّی برای مجموعه دانشگاه رازی گفت: امروز در سطح کشور به صورت همزمان عملیات احداث ۵۹ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن ملّی دانشگاهیان آغاز شد که ۱۱۳۰ واحد آن مربوط به دانشگاه رازی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه تصریح کرد: تدارک زمین در اراضی متعلّق به خود دانشگاه رازی انجام شده تا این واحدها در آن احداث شود و بنیاد مسکن هم برای تسطیح این اراضی اقدام خواهد کرد.

به گفته این مسئول، واحدهای مسکن ملّی دانشگاهیان در کرمانشاه به شکل سه طبقه و حیاط‌دار احداث خواهد شد.

گزارش رسانه ملی از این مراسم:

آخرین اخبار