آخرین اخبار

دومین جشنواره علمی شهید چمران با تجلیل از برگزیدگان در دانشگاه رازی به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، دومین جشنواره علمی شهید چمران با حضور جمعی از اساتید دانشگاه‌های استان، نخبگان، پژوهشگران و مسئولان، 4 بهمن ماه 1402، به همّت سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌های استان کرمانشاه، در آمفی‌تئاتر پروفسور شمسی‌پور کتابخانه مرکزی دانشگاه رازی برگزار شد.

در این مراسم، دکتر نامدار یوسفوند رئیس بسیج اساتید استان کرمانشاه در سخنانی با تبریک فرارسیدن میلاد باسعادت حضرت علی(ع)، اظهار داشت: امیرالمؤمنین علی(ع) در میدان جهاد، شهادت، علم و عمل دارای حسنات بالا و برترین الگو برای زندگی انسان‌ها هستند.

دکتر یوسفوند در ادامه، ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص جشنواره علمی شهید چمران، سازمان بسیج اساتید را متولی برگزاری جشنواره شهید چمران دانست و اظهار داشت: مقدمات برگزاری دومین جشنواره علمی شهید چمران از ماه‌ها پیش در استان برنامه‌ریزی شده است.

وی مقاله، کتاب، جهادگران تبیین، کسب و کار نوآور و دانش‌بنیان، کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره، راهیان علم، فناوری و پیشرفت را از محورهای دومین جشنواره علمی شهید چمران برشمرد و افزود: حدود ۳۰۰ اثر از اساتید دانشگاه‌های استان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که در نهایت 6 اثر ارسالی از سوی چهار نفر از اساتید انتخاب شد.

دکتر یوسفوند اطلاع‌رسانی و معرفی هرچه بیشتر جشنواره علمی شهید چمران در استان کرمانشاه را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: مقام معظم رهبری(مدّ ظله العالی) شهید چمران را به عنوان استاد بسیجی تراز انقلاب اسلامی معرفی نموده‌اند، بر این اساس، به دنبال این هستیم که اساتید بسیجی با الگوگیری از شخصیت والای شهید چمران، در این مسیر قدم بردارند و امیداوریم با معرفی شایسته این جشنواره، سال آینده شاهد حضور بیشتر اساتید دانشگاهی باشیم.

وی با اشاره به ابعاد شخصیتی شهید مصطفی چمران گفت: شهید چمران شخصیتی بود که در طول حیات خود همواره برای دفاع از حق و حقیقت و کسب علم در حال هجرت بود و آخرین هجرت ایشان نیز از مقام تا میدان خون و شهادت و از خود تا به خدا بود.

دکتر یوسفوند بیان کرد: شهید چمران کسی بود که در بهترین دانشگاه‌های دنیا کرسی داشت، اما آن را برای دفاع از مظلومین فلسطین و لبنان رها کرد. در ایران وزیر دفاع بود، اما به میدان مبارزه رفت و این نشانه‌های یک استاد تراز انقلاب اسلامی است، کسی که باید الگویی برای اساتید ما باشد.

وی در ادامه حملات رژیم غاصب صهیونیستی علیه مردم مقاوم غزه را یادآور شد و بیان کرد: امروز در دنیایی زندگی می‌کنیم که جنایتی عجیب در حال رخ دادن است، سران غرب در برابر جنایات رژیم اسرائیل ساکت مانده‌اند و برخی سران کشورهای عرب نیز در ازاء دستیابی به توان هسته‌ای در حال معامله برای به رسمیت شناختن اسرائیل هستند و این درحالیست که شریان‌های حیاتی این رژیم از همین کشورهای عربی و اسلامی می‌گذرد و می توانند با مسدود کردن آن، فلسطین را یاری دهند.

دکتر یوسفوند افزود: امروز وقایع فلسطین تکرار همان صحنه‌های کربلاست و برای اینکه پیام مظلومیت آنها به گوش مردم دنیا نرسد، ۱۲۰ خبرنگار را تاکنون به شهادت رسانده‌اند.

در پایان این مراسم، از برگزیدگان دومین جشنواره علمی شهید چمران در استان کرمانشاه( دکتر محمدابراهیم مالمیر، دکتر طیبه زارعی، دکتر فاطمه بشی پور و دکتر فریبرز یوسفوند) تجلیل به عمل آمد.

آخرین اخبار