آخرین اخبار

نشست صمیمانه پرسش و پاسخ دانشجویی با حضور ریاست دانشگاه و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه رازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، نشست صمیمانه پرسش و پاسخ دانشجویی با حضور ریاست دانشگاه و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه رازی یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در آمفی تئاتر شهید دکتر شهریاری دانشکده علوم پایه برگزار شد.

در این نشست که چهار ساعت به طول انجامید، دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه رازی در فضایی صمیمی و آزاد به بیان مطالبات، دغدغه‌ها، انتقادات و انتظارات خود پرداختند.

دکتر محمدنبی احمدی رئیس دانشگاه و اعضای هیأت رئیسه، شنوای مطالبات دانشجویان بودند و با بحق خواندن «جریان مطالبه‌گری»، پاسخگوی سؤالات دانشجویان بودند.

رئیس دانشگاه رازی ضمن تحسین دانشجویان مطالبه‌گر و دغدغه‌مند، خواستار این شد که دانشجویان برای تعالی مجموعه و بیان و رفع مشکلات به کمک مسئولان دانشگاه بیایند و پیگیر مطالبات خود باشند.

رئیس دانشگاه رازی خطاب به دانشجویان گفت: سرمایه ما شما هستید، مطالبه‌گری مقدس است و دانشجو باید بصیرت سیاسی داشته باشد امّا مراقب باشید که سیاست‌زده نشوید و ابزار نباشید.

این نشست به همت انجمن اسلامی دانشجویان تحول خواه دانشگاه رازی برگزار شد.

از موضوعات مطرح شده در این جلسه، سهم دانشگاه در پیشرفت استان و تعامل با جامعه به دغدغه مهم جامعه دانشگاهی، ضرورت برگزاری مستمر کرسی‌های آزاد اندیشی ناظر به تولید علم و اسلامی کردن پژوهش‌ها و تحقق آرمان‌های انقلاب و رهبری، تقویت فضای سبز، نشاط اجتماعی و فضای سالم اجتماعی، اتحاد بیش از پیش تشکل‌های دانشجویی با شوراهای صنفی دانشگاه و استفاده از ظرفیت دانشجویان نخبه و دغدغه‌مند در رفع مشکلات دانشگاه بود.

رسیدگی به وضعیت رفاهی خوابگاه‌ها و افزایش کیفیت غذاهای دانشجویی، تداوم نشست‌های دانشجویی با هیأت رئیسه دانشگاه، شفاف سازی مالی، دعوت از هیأت رئیسه دانشگاه برای حضور در جمع دانشجویان پردیس کشاورزی و منابع طبیعی از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

اما اختصاص بودجه مناسب برای تکمیل کلینیک دامپزشکی و همچنین تصویب تخصیص اعتبار برای راه اندازی کارگاه پوشاک نساجی دو خبر خوبی بود که رئیس دانشگاه رازی در این نشست اعلام کرد.

پرهیز از حواشی، تفرقه و تنش در سطح جامعه دانشگاهی از موضوعاتی بود که در این جلسه مورد تأکید قرار گرفت.

آخرین اخبار