آخرین اخبار

آخرین جلسه شورای دانشگاه در سال ۱۴۰۲، امروز شنبه ۲۶ اسفند ماه به ریاست دکتر محمدنبی احمدی در برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، آخرین جلسه شورای دانشگاه در سال ۱۴۰۲، امروز شنبه ۲۶ اسفند ماه به ریاست دکتر محمدنبی احمدی در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.

در آغاز این نشست، حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه رازی، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان در ماه مبارک رمضان، در سخنانی اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان، در‌های بهشت باز است و همگان باید مراقب باشیم که مبادا دست خالی از این ماه بیرون برویم و دعا کنیم که این در‌های رحمت بسته نشود.

وی ابراز امیدواری کرد که در لحظه‌های اذان و ساعات سحر ماه ضیافت الهی بهره معنوی نصیب همه مؤمنان شود.

در ادامه، دکتر محمدنبی احمدی رئیس دانشگاه رازی با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان در ماه ضیافت الهی، در سخنانی اظهار داشت: إن شاءالله همه ما توفیق بهره‌مندی از ماه پرفیض رمضان را داشته باشیم و از لحظه لحظه‌های نورانی و معنوی این ماه عزیز نهایت استفاده را ببریم.

دکتر احمدی همچنین با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان افزود: حضرت آیت الله جوادی آملی تعبیر بسیار زیبایی از ماه مبارک رمضان دارند و می‌فرمایند: "ماه مبارک رمضان ماه رسیدگی به صورت حساب‌های معنوی انسان‌ها است". این تعبیر پرمعنا و قابل تأمل است چرا که در لیالی قدر نیز سرنوشت انسان تعیین می‌شود.

رئیس دانشگاه، ماه مبارک رمضان را ماه غفران و آمرزش دانست و افزود: خداوند متعال در سوره غافر می‌فرماید: «غَافِرِ ٱلذَّنۢبِ وَقَابِلِ ٱلتَّوۡبِ شَدِیدِ ٱلۡعِقَابِ ذِی ٱلطَّوۡلِۖ لَآ إِلَٰهَ إِلَّا هُوَۖ إِلَیۡهِ ٱلۡمَصِیرُ»، و إن‌شاءالله که این غفران و آمرزش برای همه ما به نحو احسن اتفاق بیفتد.

دکتر احمدی در ادامه با قدردانی از تلاش‌ها و ممارست‌های دکتر مصطفی مصطفایی در سمت معاون سابق پژوهش و فناوری دانشگاه بیان کرد: جناب آقای دکتر مصطفایی اقدامات ارزشمند و بی‌سابقه‌ای را در حوزه پژوهش در دانشگاه به جا گذاشتند و برای ایشان آرزوی توفیق و سعادتمندی داریم.

دکتر احمدی همچنین برای دکتر کیانوش چقامیرزا معاون جدید پژوهش و فناوری دانشگاه آرزوی موفقیت نمود و افزود: دکتر چقامیرزا فردی بسیار اخلاق مدار، با پشتکار و برنامه‌ریزی بسیار، بی‌ادعا و در امورات اداری بسیار دقیق هستند و طی حضور ارزشمند ایشان در مدیریت طرح و برنامه و نظارت راهبردی دانشگاه، اقدامات بسیار ارزشمندی در تهیه و تنظیم سند راهبردی دانشگاه صورت گرفت که جای تشکر و قدردانی بسیار دارد.


رئیس دانشگاه در ادامه با اشاره به تلاش‌ها و اقدامات ارزشمند صورت گرفته در دفتر همکاری‌های علمی بین الملل دانشگاه اظهار داشت: مرکز آزفا پس از اخذ مجوز در سال ۱۴۰۲ در جشنواره ملّی ثریا به عنوان مرکز برتر شناخته شد، همچنین دفتر کنسولگری دانشگاه نیز با تلاش و همت عزیزان این مجموعه، عنوان برتر کشور را کسب کرد که جای قدردانی دارد.

دکتر احمدی همچنین با قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات دکتر نوریان سرور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در این خصوص از دکتر نوریان سرور پیگیری آن را خواستیم، بحث رفاهیات همکاران بود که در این زمینه از ایشان قدردانی می‌نمایم.

در ادامه این جلسه، دستور کار ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی ۱۴۰۳- ۱۴۰۴ مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این راستا دکتر رجب زاده مدیر برنامه‌ریزی و توسعه آموزش دانشگاه به ارائه گزارشی در خصوص ظرفیت پذیرش دانشجویان در دانشگاه و همچنین آماری از تعداد دانشجویان در مقاطع مختلف را ارائه دادند.

همچنین دکتر گوهری معاون دانشجویی دانشگاه نیز با اشاره به دغدغه‌های این مجموعه در خصوص پیگیری رفاهیات دانشجویان تأکید کرد که تامین رفاهیات دانشجو دغدغه جدی ما است.

در ادامه، دیگر اعضای جلسه نیز به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص موضوعات مطروحه در این نشست پرداختند.

در پایان این نشست، ضمن معرفی دکتر کیانوش چقامیرزا به عنوان معاون جدید پژوهش و فناوری دانشگاه، از تلاش‌های ایشان در مدیریت طرح و برنامه و نظارت راهبردی قدردانی شد. همچنین از زحمات دکتر مصطفایی معاون سابق پژوهش و فناوری دانشگاه نیز تقدیر به عمل آمد

همچنین در پایان جلسه، با حضور ریاست دانشگاه از کارکنان دفتر همکاری‌های علمی بین‌الملل دانشگاه رازی به پاس تلاش‌های صورت گرفته و کسب رتبه‌های ارزشمند در جشنواره ملّی ثریا تقدیر به عمل آمد.


 

آخرین اخبار