آخرین اخبار

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ترویج روحیه امید، انگیزه، نشاط و پویایی در فضای دانشگاه را رویکرد جدّی این معاونت اعلام کرد.

دکتر تورج زینی‌وند، سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه رازی در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه به تبیین رویکردها و سیاست‌های کلان و جدید این معاونت پرداخت.

وی برنامه‌ریزی مناسب، طراحی، اجرا، سازماندهی، مدیریت، نظارت و ارزیابی را در حیطه پیشبرد فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه ضروری دانست و افزود: تحقق اهداف در این حوزه نیازمند مشارکت آحاد جامعه دانشگاهی به‌ویژه دانشجویان فرهیخته است.

دکتر زینی‌وند با قدردانی از تلاش‌های صادقانه و خالصانه دکتر حاج زین‌العابدینی معاون سابق فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، تأکید کرد: رویکرد جدّی و جدید در حوزه فرهنگی دانشگاه؛ ایجاد تحوّل و تغییر توأم با امید و نشاط در فضای دانشگاه است که امیدواریم این مهم با توکّل به خداوند متعال و همکاری و همراهی همه عزیزان محقق شود.

وی توسعه و تقویت «نگرش فرهنگی» در دانشگاه به‌ویژه تقویت ارزش‌ها و الگوهای اخلاقی، اسلامی و انسانی، مخاطب‌شناسی و اجرای برنامه‌های متناسب با ذائقه و سلیقه جامعه دانشگاهی به‌ویژه دانشجویان، اصلاح برخی رویکردهای فرهنگی حسب مقتضیات زمان را مورد تأکید قرار داد.

این مسئول، از تلاش برای جذب دانشجویان خلاق به‌منظور حضور مستمر در برنامه‌های فرهنگی دانشگاه و تقویت و انسجام‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان در قالب برنامه‌های فرهنگی در راستای افزایش همکاری جمعی و مشارکت در این حوزه خبر داد.

دکتر زینی‌وند؛ تشکل‌ها، کانون‌ها، انجمن‌ها و نشریّات دانشجویی را تجلّی مدنیّت و پویایی در دانشگاه دانست و افزود: فعالیت در این حوزه‌ها همواره با سلایق مختلف و تضارب آرا همراه است و به‌یقین تقویت درست این حوزه‌ها، منجر به ایجاد امید، نشاط و پویایی در سطح دانشگاه می‌شود.

وی تقویت و توسعه کمّی و کیفی انجمن‌های علمی - دانشجویی، تشکل‌ها، نشریات دانشجویی و کانون‌های فرهنگی و اجتماعی را از اهداف مهم معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اعلام کرد و گفت: اعتقاد ما بر این است که «اثرگذاری فرهنگی» در این عرصه‌ها بدون تغییر نگرش و همراهی جامعه دانشگاهی ممکن و میسّر نخواهد بود.

دکتر زینی‌وند؛ ترویج روحیه امید، انگیزه، نشاط و پویایی در فضای دانشگاه به‌ویژه در میان دانشجویان را رویکرد جدّی معاونت فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد و گفت: همه ما باید تلاش کنیم تا فعالیت‌های فرهنگی موجب تعالی دانشجویان و رشد اخلاقی، فکری و معنوی آنها شود.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه از آمادگی و عزم جدی دانشگاه برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، برنامه‌ریزی، تهیه و تنظیم برنامه‌ها، مراسم و مسابقات فرهنگی، هنری، اجتماعی، برگزاری اردوهای فرهنگی، زيارتی و سياحتی و ایجاد فضای مناسب برای رشد و تعالی سیاسی ـ فرهنگی در بين دانشگاهيان خبر داد.

وی با اشاره به رویکرد معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در خصوص مقررات عفاف و حجاب اظهار داشت: در این زمینه باید تلاش‌های مؤثری با رویکرد ارشادی و توجیهی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاه صورت گیرد.

دکتر زینی‌وند، خواستار مشارکت جدّی دانشگاهیان به‌ویژه دانشجویان در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی شد و افزود: معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پذیرای علاقه‌مندان و صاحبان فکر و اندیشه در این حوزه است و از دیدگاه‌ها و نظرات جامعه دانشگاهی برای غنای هرچه بیشتر حوزه فرهنگ در دانشگاه استقبال می‌کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه آنچنان که باید در حوزه فرهنگی دانشگاه‌ها برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری نشده است، افزود: امیدواریم با حمایت اعضای محترم هیأت رئیسه دانشگاه، به‌ویژه رئیس محترم دانشگاه، فعالیت‌های گفت‌وگومحور، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، گفت‌وگو و مناظره باید در سطح دانشگاه پررنگ باشد و به‌طور مستمر و جدّی ادامه یابد.

آخرین اخبار