آخرین اخبار

نشست هماهنگی و هم‌اندیشی کمیته مدیریت بحران دانشگاه با هدف آمادگی پاسخ به حوادث احتمالی در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، نشست هماهنگی و هم‌اندیشی کمیته مدیریت بحران دانشگاه با هدف آمادگی هرچه بیشتر در برابر حوادث احتمالی در تعطیلات نوروز، ۲۶ اسفند ماه ۱۴۰۲ با حضور اعضا و به ریاست دکتر محمد نبی احمدی در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.

در آغاز این نشست، خشایار شیخی مدیر کمیته بحران دانشگاه با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان در ماه مبارک رمضان و با تبریک پیشاپیش سال جدید و آرزوی توفیق برای همگان، در سخنانی، گزارشی از کمیته بحران دانشگاه ارائه داد.

شیخی اشاره‌ای به تعاریف بحران داشت و افزود: هرگونه اختلالی که در جهت پیشبرد اهداف سازمان پیش آید و حرکت سازمان را به سمت هدف دچار اختلال و توقف نماید، بحران تلقی می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت دانشگاه رازی در کنترل بحران به ویژه در حوادث ۱۴۰۱ بیان کرد: دانشگاه رازی از جمله دانشگاه‌هایی بود که به گونه‌ای در کنترل بحران نقش آفرینی کرد که کمترین آسیب به مجموعه دانشگاه وارد شود که نشان از مدیریت شایسته مجموعه دانشگاه می‌باشد.

شیخی همچنین با قدردانی از تلاش‌های معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه در رفع مشکلات رفاهی کارکنان، اشاره‌ای به برخی مطالبات همکاران داشت.

وی در ادامه تأکید کرد: موضوع مدیریت بحران در حوزه‌های مختلف از قبیل سخت‌افزاری، موضوع بومی کردن طرح‌های هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در ایام تعطیل نیز در دانشگاه به صورت شیفت‌بندی توسط کارکنان انجام می‌شود.

همچنین در ادامه جلسه، دکتر محمدنبی احمدی رئیس دانشگاه رازی ضمن تبریک پیشاپیش عید نوروز و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان در ماه مبارک رمضان، در سخنانی از تلاش‌های ارزنده مجموعه همکاران در دانشگاه در سالی که گذشت قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد که در روزهای پیش رو نیز شاهد پویایی و تعالی هرچه بیشتر دانشگاه باشیم.

دکتر احمدی خواستار آمادگی هرچه بیشتر کمیته بحران دانشگاه برای پاسخ به حوادث احتمالی در تعطیلات نوروز شد و تأکید کرد: استفاده از امکانات همراه با مدیریت بهینه منابع و بهره‌وری حداکثری در کلیه بخش‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی پیشگیری را موضوعی مهم در بحث مدیریت بحران دانست و افزود: کمیته بحران باید آمادگی پاسخ در برابر حوادث احتمالی در هر شرایطی را داشته باشد.

آخرین اخبار