آخرین اخبار
5774
نشست صمیمانه کارکنان ایثارگر و رزمنده با رئیس دانشگاه رازی

دکتر احمدی: "انتخابات" پشتوانه انقلاب اسلامی است / "قضیه غزه" نباید فراموش شود

نشست صمیمانه کارکنان ایثارگر و رزمنده با رئیس دانشگاه رازی، در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، همزمان با دهه فجر، نشست صمیمانه کارکنان ایثارگر و رزمنده با رئیس دانشگاه رازی، چهارشنبه 18 بهمن ماه 1402 در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.

در این نشست، دکتر محمدنبی احمدی، رئیس دانشگاه ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، یاد و خاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و همه شهدای ایران اسلامی را گرامی داشت و با آرزوی طول عمر با عزت برای ولی امر مسلمین جهان مقام معظم رهبری (مدّ ظله العالی) در سخنانی اظهار داشت: خداوند متعال را شاکریم که امروز جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار و عزت در جهان قرار دارد که این مهم را مدیون خون‌های مطهر ریخته شده شهدا هستیم.

دکتر احمدی در ادامه با یادآوری طوفان الاقصی و مقاومت و ایستادگی مردم غزه در برابر جنایت‌های رژیم غاصب صهیونیستی اظهار داشت: بیش از ۱۲۰ روز از مقاومت مردم غزه در برابر حملات صیونیست‌ها می‌گذرد و در این مدت کربلای عجیبی در غزه رقم خورده است؛ بیش از ۲۷ هزار نفر شهید، ۷۰ هزار نفر مجروح و ۲ میلیون نفر آواره، نتیجه حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در این سرزمین بوده و جهان شاهد نسل کشی عجیب در غزه است.

رئیس دانشگاه تأکید کرد: قضیه فلسطین و در رأس آن غزه که موضوع اول مسلمانان جهان است نباید فراموش شود.

وی در ادامه مروری بر حوادث و رخدادهای انقلاب اسلامی داشت و افزود: یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) که تغییر سرنوشت مردم ایران به دست ایشان رقم خورد راگرامی می‌داریم؛ انقلابی که هیمنه مستکبران جهان را در هم شکست و برای کشورمان اقتدار و عزت به ارمغان آورد.

دکتر احمدی تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی به ویژه برای نسل جوان را مورد تأکید قرار داد و افزود: تا پیش از انقلاب، مستکبران و قدرت‌های بیگانه برای کشورمان تصمیم می‌گرفتند، پزشکان خارجی در ایران به درمان بیماران می‌پرداختند اما امروز پیشرفت‌های عظیم ایران در حوزه‌های مختلف به ویژه در عرصه پزشکی به جایی رسیده که توریسم سلامت یکی از منابع درآمدی کشور شده است و بیماران از سایر کشورها برای دریافت خدمات درمانی به ایران سفر می‌کنند.

وی افزود: دشمن  با ترفندهای مختلف در چهار دهه اخیر از قبیل جنگ و تحریم سعی در لطمه زدن به انقلاب اسلامی داشته است اما به یاری خداوند متعال امروز در سطحی از توانمندی نظامی و دفاعی رسیده‌ایم که در جهان متهم به ارسال سلاح به کشورهای دیگر هستیم.

دکتر احمدی با اشاره به دیگر توفیقات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در ۴۵ سال اخیر گفت: امروز بسیاری از کالاها در داخل کشور تولید می‌شود و در عرصه‌های مختلف از قبیل سلول‌های بنیادی، انرژی هسته‌ای، حوزه‌های دفاعی، پزشکی و... سرآمد هستیم و در دنیا حرف برای گفتن داریم.

وی در ادامه عزت، سربلندی و استقلال را مهمترین دستاورد جمهوری اسلامی ایران دانست و بیان کرد: ایران تا پیش از انقلاب وابسته به بیگانگان بود اما امروز از استقلال کامل برخوردار است و این عزت و اقتدار را مدیون خون‌های مطهر ریخته شده شهدا و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری(مدّ ظله العالی) هستیم.

 

رئیس دانشگاه تاکید کرد: ما باید قدر نعمت بزرگ جمهوری اسلامی ایران را بدانیم و همواره مدافع آرمان‌های والای این انقلاب باشیم.

وی در ادامه با اشاره به انتخابات پیش رو در اسفند ماه تاکید کرد: انتخابات موهبت الهی است که انقلاب اسلامی آن را زنده کرد و در حقیقت پشتوانه انقلاب اسلامی ما "انتخابات" است.

دکتر احمدی یادآور شد: در انقلاب‌های بزرگ جهان چندین سال طول می‌کشد تا التهابات فروکش کند سپس انتخابات برگزار می‌شود اما در جمهوری اسلامی ایران ۵۰ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی، انتخابات بزرگی برگزار شد که با مشارکت حداکثری ملت ایران همراه بود و این وجه تمایز انقلاب ما با انقلاب‌های دنیا در عرصه انتخابات است.

وی در ادامه، بسیج را حافظ انقلاب دانست و افزود: عزت، پیشرفت، ترقی، تعالی و امنیت جمهوری اسلامی ایران به برکت بسیج است و ما قدردان ایثار و فداکاری بسیجیان ایثارگر و رزمنده هستیم.

دکتر احمدی تاکید کرد: نهال انقلاب ۵۷ امروز به درخت تنومندی در دنیا تبدیل شده است و جمهوری اسلامی ایران یک ضلع از معادلات جهانی به شمار می‌آید و این اقتدار و سربلندی حاصل ایثار، فداکاری، رشادت و از خود گذشتگی بسیجیان است.

همچنین حسین عزیزی، مشاور رئیس دانشگاه در امور ایثارگران ضمن خیرمقدم به حاضرین در این جلسه، با تبریک ایام الله دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان، در سخنانی اظهار داشت در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران قرار داریم و این میراث گرانبها را مدیون خون شهیدان و ایثار و فداکاری همه رزمندگان و ایثارگران میهن اسلامی هستیم.

وی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران اسلامی با عزمی راسخ و انگیزه‌ای مضاعف همچنان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه می‌دهند، تاکید کرد: ما بر عهد خود برای تحقق آرمان‌های والای انقلاب اسلامی وعزت و سربلندی این سرزمین، استوار و محکم ایستاده‌ایم.

عزیزی همچنین به نقش و جایگاه بسیج در اعتلا و پیشرفت کشور اشاره کرد و افزود: بسیج با فرهنگ جهادی برای پیشرفت نظام و انقلاب همواره در تلاش است و این روحیه و فرهنگ بسیجی برای مردم امنیت، آرامش و اقتدار به ارمغان آورده است.

وی در پایان با آرزوی سلامتی و توفیق برای همه ایثارگران، از حمایت‌های رئیس دانشگاه در توجه به حوزه بسیج و ایثارگران قدردانی کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباسی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان، آزادگان، رزمندگان، ایثارگران و جانبازان ایران اسلامی، در سخنانی، تداوم راه شهیدان و تبعیت از ولایت فقیه را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: امنیت مثال زدنی جمهوری اسلامی ایران در دنیا مرهون ایثار و مجاهدت همه رزمندگان، ایثارگران و خون مطهر شهدای گرانقدر کشورمان است.

وی بیان کرد: طی چهار دهه اخیر مردم شریف ایران اسلامی همواره برای دفاع از آرمان‌های والای انقلاب اسلامی پای کار آمده‌اند و با اتحاد مثال زدنی خود توطئه‌های شوم دشمنان این نظام را خنثی کرده‌اند.

در پایان این جلسه از ایثارگران بسیجی دانشگاه با اهدای لوح سپاس قدردانی به عمل آمد.

آخرین اخبار