آخرین اخبار

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه از راه‌اندازی 8 نشریه علمی  جدید و تدوین شیوه‌نامه اجرایی نشریات دانشگاه رازی خبر داد.

دکتر فرزاد ویسی در گفتگو با روابط عمومی اظهار داشت: پس از برگزاری جلسات متعدد در شورای نشریات دانشگاه و همفکری با صاحب‌نظران، شیوه‌نامه اجرایی نشریات علمی دانشگاه رازی به منظور ساماندهی، قانون‌مندی و حمایت از فعالیت نشریات علمی در راستای تحقق برنامههای راهبردی دانشگاه،  بر اساس آیین‌نامه جدید وزارت عتف، تهیه و تدوین شد. (متن شیوه نامه در پورتال معاونت پژوهش و فناوری به آدرس are.razi.ac.ir در قسمت فرم‌ها و آیین‌نامه‌ها موجود است.)

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه همچنین از راه اندازی 8 نشریه جدید علمی خبر داد و افزود: از این تعداد 6 نشریه دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و 2 نشریه هم در انتظار اخذ مجوز از این وزارتخانه می‌باشد.

دکتر ویسی با اشاره به اینکه دو نشریه دانشگاه رازی " روانشناسی پیری " و " Journal of Applied Research in Water and Wastewater ، موفق به اخذ رتبه " الف" از وزارت عتف شده‌اند،  اظهار امیدواری کرد: سایر نشریات علمی دانشگاه نیز در ارزیابی­‌های وزارت عتف رتبه مطلوب را کسب نمایند.                          

ایشان در ادامه از عقد قرارداد جهت نمایه سازی نشریه روانشناسی پیری در نمایه‌­های بین‌المللی خبر داد و افزود: انعقاد قرارداد جهت نمایه‌سازی و راه‌اندازی 8 نشریه جدید در دانشگاه و نیز عقد قرارداد جهت نمایه‌سازی نشریه مطالعات اقتصاد سیاسی بین الملل در نمایه‌های بین المللی از دیگر اقدامات شاخص صورت ‌گرفته در حوزه نشریات دانشگاه می‌باشد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در خصوص فرایند درخواست انتشار نشریه جدید گفت: تقاضای انتشار مجله علمی جدید پس از تصویب در شورای گروه و شورای پژوهشی دانشکده با درخواست رئیس دانشکده، همراه با رزومه علمی و سایر مستندات مربوطه و احکام کارگزینی سردبیر و اعضای هیئت تحریریه پیشنهادی به معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه ارسال می‌شود تا در شورا مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

دکتر ویسی در پایان با اشاره به اینکه معاونت پژوهش و فناوری از راه‌اندازی نشریات علمی جدید استقبال می‌کند، اظهار امیدواری کرد: در راستای برنامه راهبردی دانشگاه با مشارکت دانشکده­‌ها و اعضای محترم هیئت علمی،  دانشکده‌­هایی که نشریه علمی ندارند حداقل یک نشریه علمی جدید راه اندازی کنند و سایر دانشکده‌­ها نیز نشریات علمی خود را گسترش دهند.


 

برچسب ها:

دانشگاه رازی
فرزاد ویسی
معاون پژوهش و فناوری
نشریه علمی

آخرین اخبار