آخرین اخبار

مراسم یادبود درگذشت زنده‌یاد دکتر یحیی محمدزاده گودینی، عضو هیأت علمی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، مراسم یادبود درگذشت زنده‌یاد دکتر یحیی محمدزاده گودینی، عضو هیأت علمی دانشگاه، هفتم اردیبهشت ماه 1400 در فضای مجازی برگزار شد.

در این جلسه پس از تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید توسط قاریان، پیام تسلیت دکتر محمدابراهیم اعلمی‌آل‌آقا، رئیس دانشگاه رازی، به شرح ذیل قرائت گردید:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

ضایعه درگذشت چهره علمی و اسوه اخلاق در دانشگاه، جناب آقای دکتر یحیی محمدزاده گودینی، عضو محترم هیأت علمی گروه آموزشی هنر و معماری بر اثر بیماری کرونا موجب تأثر و تألم فراوان شد.

فقدان این استاد وارسته نه‌ تنها برای خانواده و دوستان؛ بلکه برای تمامی افرادی که با شخصیت گرانقدر علمی ایشان آشنایی داشتند، بسیار مایه تأسف گردید. بی‌شک طنین گام‌های بلند این استاد فقید در مسیر علم و خدمت به خلق تا ابد در جای جای دانشگاه رازی جاودان خواهد بود.

اینجانب ضمن ابراز همدردی عمیق با خانواده معزی، فقدان این استاد ارجمند را به جامعه علمی و دانشجویی استان تسلیت عرض نموده و از درگاه پروردگار متعال برای روح بلند آن مرحوم، غفران و رضوان الهی و برای جمیع بازماندگان سلامتی و شکیبایی مسألت می‌نمایم.

محمدابراهیم اعلمی‌آل‌آقا

رئیس دانشگاه رازی

در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین جواد افشارنجفی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه رازی، درگذشت نابهنگام دکتر محمد‌زاده گودینی را به جامعه دانشگاهی و خانواده گرانقدر ایشان تسلیت عرض نمود و با آرزوی صبر و اجر برای بازماندگان، طی سخنانی اظهار داشت: متاسفانه ویروس منحوس کرونا عزیزانی را از جمع ما گرفت که جای خالی این بزرگواران را نمی‌توان پر کرد.

ایشان مصیبت از دست دادن عزیز را بالاترین حد از سختی‌ها دانست و با استناد به آیات شریفه قرآن کریم، اظهار داشت: در سوره مبارکه بقره بیان شده که خداوند متعال انسان‌ها را با اسباب مختلف مورد آزمایش قرار می‌دهد که یکی از آنها مرگ عزیزان است و  در ادامه می‌فرماید:  الَّذينَ إِذا أَصابَتهُم مُصيبَةٌ قالوا إِنّا لِلَّهِ وَإِنّا إِلَيهِ راجِعونَ (بقره/156) افرادی که مصیبت دیده‌اند تنها این مورد می‌تواند التیام‌بخش آنها باشد که ما برای خدا هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین افشارنجفی افزود: به فرموده قرآن کریم، بازگشت انسان‌ها به سوی خداوند است و  در سوره مبارکه بقره بیان شده؛  اجر فردی که در غم و مصیبت از دست دادن عزیزانش صبور باشد، نزد خداوند متعال آنقدر با‌‌عظمت است که پروردگار سبحان درود و رحمت خود را نثارش می‌کند.

ایشان با استناد به آیات و روایات دینی افزود: باید آگاه باشیم که مرگ چقدر ناگهانی و غیرقابل پیش‌بینی اتفاق می‌افتد و همه ما طعم مرگ را خواهیم چشید. در روایتی از حضرت علی(ع) آمده است: النَّاسِ نِیَامٌ فَإِذَا مَاتُوا انْتَبَهُوا (مردم خوابند، وقتی که می‌میرند آگاه می‌شوند). در روایتی دیگر بیان شده که اِنَّ الْمَرْءَ إِذَا هَلَكَ قَالَ النَّاسُ مَا تَرَكَ، وَ قَالَتِ الْمَلَائِكَةُ مَا قَدَّمَ ( انسان زمانیکه می‌میرد مردم می‌گویند: چه چیزهایی را ترک کرد؟ اما فرشتگان می‌گویند: برای زندگی خودش چه چیزی پیش فرستاد.

حجت‌الاسلام والمسلمین افشارنجفی بیان داشت: همه ما باید خود را برای مرگ آماده کنیم و همواره مهیای سفر آخرت باشیم تا مبادا دچار حسرت و پشیمانی گردیم؛ چنانکه قرآن کریم می‌فرماید: أَنْفِقُوا مِنْ مَا رَزَقْنَاكُمْ مِنْ قَبْلِ أَنْ يَأْتِيَ أَحَدَكُمُ الْمَوْتُ فَيَقُولَ رَبِّ لَوْلَا أَخَّرْتَنِي إِلَىٰ أَجَلٍ قَرِيبٍ فَأَصَّدَّقَ وَأَكُنْ مِنَ الصَّالِحِينَ ( از آنچه به شما روزی کردیم انفاق کنید قبل از اینکه مرگ شما را فرا بگیرد. پس آن فرد بگوید خدایا چرا مرا برای مدتی کوتاه اجازه ندادی باقی بمانم تا من صدقه بدهم و از نیکوکاران باشم).

ایشان بار دیگر ضمن عرض تسلیت درگذشت دکتر یحیی محمدزاده گودینی تاکید کرد: برای شادی روح درگذشتگان از نیّت کار خیر غافل نشویم و «خیرات» را فراموش نکنیم و همواره مهیای رفتن از این جهان فانی باشیم.

در ادامه دکتر طهماسب علیپوریانی، سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، درگذشت تاثر برانگیز استاد فرهیخته دانشگاه دکتر یحیی محمدزاده گودینی را به خانواده محترم ایشان، جامعه علمی کشور به ویژه خانواده بزرگ دانشگاه رازی تسلیت عرض نمود و از درگاه ایزد منّان برای آن مرحوم، رحمت و مغفرت واسعه الهی و برای بازماندگان ایشان صبر و شکیبایی مسئلت داشت.

ایشان بیان کرد: جامعه دانشگاه رازی امروز سوگوار اسوه اخلاق و استاد فرهیخته دانشگاه است که عمر گرا‌ن‌بهای خود را صرف تعلیم و تعلم فرزندان این سرزمین نمود و دستاوردهای علمی ارزشمندی را به یادگار گذاشت.

در ادامه دکتر سعید مرادی، عضو هیأت علمی دانشکده فنی و مهندسی و همکار زنده‌یاد دکتر محمدزاده ضمن ابراز تأثر عمیق از این اتفاق تلخ، درگذشت دکتر یحیی محمدزاده گودینی را به جامعه دانشگاهی، مهندسی و خانواده بزرگوار ایشان تسلیت عرض نمود.

ایشان با اشاره به شخصیت و اخلاق والای آن مرحوم افزود: زنده‌یاد دکتر محمدزاده، گروه آموزشی هنر و  معماری دانشگاه رازی را خانه خود می‌دانست، بزرگواری و فروتنی ایشان در دانشگاه بسیار زبانزد بود و همه همکاران همواره از ایشان به نیکی یاد کرده‌اند.

دکتر مرادی فعالیت علمی، آموزشی و پژوهشی زنده‌یاد دکتر محمدزاده را مایه افتخار دانشگاه دانست و افزود: بنده از دهه 80 افتخار آشنایی با ایشان را داشتم و در برهه‌‌ها و رویدادهای مختلف علمی، توانایی و تخصص خود را اثبات نمودند و به اذعان همه همکاران دانشکده فنی و مهندسی و نیز دانشجویانی که در محضر ایشان تلمّذ نموده‌اند؛ دکتر محمدزاده حقیقتاً در حیطه کاری خود استاد بود.

ایشان بار دیگر ضایعه جبران‌ناپذیر درگذشت دکتر محمدزاده گودینی را به جامعه دانشگاهی و خانواده گرانقدر آن مرحوم تسلیت عرض نمود.

همچنین مهندس محمدزاده، برادر گرامی مرحوم دکتر یحیی محمدزاده گودینی، نیز ضمن قدردانی از برگزاری این مراسم اظهار داشت: از همه عزیزان و  سروران گرامی که بازماندگان را در تحمل این مصیبت یاری بخشیدند و با پیام‌های آرامش‌بخش و دلسوزانه خود، مورد تفقد قرار داده‌اند صمیمانه تشکر می‌کنم و سلامتی و بهروزی همه عزیزان را از درگاه خداوند متعال مسألت دارم.

شایان ذکر است؛ دکتر یحیی محمدزاده گودینی، استاد فرهیخته و عضو هیأت علمی گروه آموزشی هنر و معماری دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه رازی، بامداد یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه 1400 در اثر ابتلا به بیماری کرونا، از این جهان فانی رخت بربست و جان به جان آفرین تسلیم کرد.

دکتر محمدزاده از سال 1388 به‌عنوان عضو هیأت علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه رازی فعالیت نمود، ایشان تلاش خالصانه و عمر شریف خود را در مسیر تعالی، توسعه علمی و تحقیقاتی مجموعه بزرگ دانشگاه رازی گذراند و منشاء آثار نیکو و ماندگار گردید و اخلاق نیکو و منش بزرگوارانه ایشان همواره در اذهان همکاران و دانشجویان باقی خواهد ماند.

روانش شاد، یادش گرامی و میراث علمی و اخلاقی‌اش ماندگار باد.

آخرین اخبار