آخرین اخبار
5278
به میزبانی دانشگاه رازی برگزار می‌شود:

همایش بین‌المللی شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی

 نشست خبری تشریح برنامه‌ها و محورهای «همایش بین‌المللی شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، نشست خبری تشریح برنامه‌ها و محورهای «همایش بین‌المللی شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی»، 27 شهریور ماه 1400 با حضور دکتر اعلمی‌آل‌آقا، مسؤولان اجرایی همایش و خبرنگاران در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.

دکتر محمدابراهیم اعلمی‌آل‌آقا، رئیس دانشگاه رازی ضمن خیرمقدم به خبرنگاران و قدردانی از همکاری اصحاب رسانه در بازتاب رویدادهای دانشگاه و حضور در این نشست، اظهار داشت: خبرنگاران و فعالان رسانه همواره پیام‌رسان آگاهی و اندیشه‌ورزی به جامعه هستند و برای همه این عزیزان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

ایشان ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن سال تحصیلی جدید ابراز امیدواری کرد: هر چه زودتر سایه بیماری همه‌گیر کرونا از جامعه رخت بربندد و شاهد فعالیت جدی و پرنشاط دانشگاهیان در محیط دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و اثرگذاری هرچه بیشتر علم و اندیشه باشیم.

محبوبیت شهید سلیمانی در جهان / لزوم انتقال ارزش‌های جهادی به نسل جوان

دکتر اعلمی‌آل‌آقا همچنین بیان کرد: در آستانه فرارسیدن هفته دفاع مقدس هستیم، یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای جبهه مقاومت، مدافعان حرم و مدافعان سلامت را گرامی می‌داریم.

ایشان با گرامیداشت یاد و مقام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: با توجه به جایگاه و وجهه بین‌المللی و ضرورت معرفی هرچه بیشتر ابعاد شخصیتی و راهبردی شهید سلیمانی و ادای تکلیف دانشگاه نسبت به ساحت مقدس ایشان، ما را بر آن داشت تا با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود و به جهت تکریم مقام شامخ و شخصیت والای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، همایش بین‌المللی برگزار نماییم.

دکتر اعلمی‌آل‌آقا با اشاره به اینکه دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه رازی متولی برگزاری «همایش بین‌المللی شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» است، گفت: شهید سلیمانی در میان مردم از محبوبیت زیادی برخوردار است و اقشار مختلف مردم نسبت به ابعاد شخصیتی ایشان شناخت دارند همچنانکه دخالت مستقیم آمریکا در به شهادت رساندن ایشان، نشان‌دهنده عظمت شخصیتی شهید سلیمانی است.

نقش شهید سلیمانی در تامین امنیت پایدار ملی و منطقه‌ای / ضرورت تبیین ابعاد والای شخصیتی شهید سلیمانی توسط اندیشمندان علمی

رئیس دانشگاه با اشاره به نقش برجسته شهید سلیمانی در تامین امنیت پایدار ملی و منطقه‌ای افزود: حضور باشکوه مردم در مراسم تشییع پیکر مطهر ایشان نشان دهنده شناخت کافی از شخصیت و جایگاه و مقام والای شهید سلیمانی است.

ایشان تاکید کرد: اثرگذاری شخصیت شهید سلیمانی در خارج از مرزها، برقراری امنیت پایدار در منطقه و روحیه استکبار ستیزی ایشان ایجاب می‌کند که این محورها در مجامع علمی مورد کنکاش قرار گیرد و در همایش پیش‌رو تبیین ابعاد والای شخصیتی شهید سلیمانی توسط اندیشمندان و فرهیختگان علمی مورد توجه قرار می‌گیرد.

برگزاری پنج پیش‌نشست با محوریت شهید سلیمانی توسط دانشگاه رازی / ارسال بیش از ۶۰ مقاله به دبیرخانه همایش

دکتر اعلمی‌آل‌آقا با اشاره به برگزاری پنج پیش‌نشست با محوریت شهید سلیمانی توسط دانشگاه رازی گفت: این پیش‌نشست‌ها از اواخر سال گذشته در محورهای مختلف با سخنرانی اساتید، اندیشمندان و چهره‌های بین‌المللی از سراسر جهان به ویژه  ژاپن ، ترکیه، آفریقای جنوبی، سوریه لبنان و عراق برگزار و با استقبال مخاطبین گرامی مواجه شد.

ایشان «شهید سلیمانی و عرصه‌های بین‌المللی»، «شهید سلیمانی و جهان اسلام»، «شهید سلیمانی و حوزه و دانشگاه« و «شهید سلیمانی و دانش، معرفت، بصیرت، سیره و سبک زندگی ایشان» را از محورهای این همایش برشمرد و افزود: در این راستا بیش از ۶۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است.

دکتر اعلمی‌آل‌آقا ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری «همایش بین‌المللی شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی»،  31 شهریور لغایت یک مهر 1400 را زمان برگزاری این همایش اعلام کرد و گفت: با توجه به محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری بیماری کرونا، این همایش طی دو روز به صورت وبیناری برگزار می‌شود.

سخنرانی شخصیت‌های برجسته بین‌المللی در همایش

ایشان با اشاره به سخنرانی شخصیت‌های برجسته دینی، نظامی و سیاسی در افتتاحیه این همایش افزود: از همکاری دانشگاه‌‌های تبریز، ارومیه، الزهرا(س)، شهید چمران و دانشگاه امام حسین (ع)، مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)، حوزه‌های علمیه، مجمع فعالان مذاهب و فرق سپاه قدس در برگزاری این همایش قدردانی می‌نمایم و امیدواریم که این همایش در دانشگاه رازی و ایجاد دبیرخانه دائمی در دانشکده ادبیات و علوم انسانی گامی در جهت انتقال ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب و مجاهدت‌های شهید سلیمانی و روشنگری برای نسل جوان  موثر واقع گردد و هر ساله زوایایی از شخصیت و زندگی سردار شهید سلیمانی را به دیگران معرفی نماید.

در ادامه دکتر تورج زینی‌وند دبیر اجرایی «همایش بین‌المللی شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» در خصوص تعداد مقالات ارسالی به دبیرخانه همایش گفت: از زمان اعلام فراخوان در مجموع تعداد ۶۰ مقاله به زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی به دبیرخانه همایش ارسال شده و از این تعداد حدود ۲۰ مقاله مربوط به پژوهشگران خارجی است.

ایشان با اشاره به اینکه «همایش بین‌المللی شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی پوشش داده خواهد شد، افزود: تلاش ما بر این است که مجموعه مقالات همایش در سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی در اختیار علاقه‌مندان قرار بگیرد.

دکتر زینی‌وند با اشاره به دعوت از خانواده معزز و همرزمان گرامی شهید سلیمانی در همایش بین‌المللی گفت: سردار حسین مروی و استاندار کرمان به جهت تبیین شخصیت سردار بزرگ در همایش حضور خواهند یافت.

در ادامه دکتر محمدابراهیم مالمیر دبیر علمی «همایش بین‌المللی شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» اظهار داشت: در پیش نشست‌‌هایی که برگزار شد، تعداد 9 نفر مهمان ویزه از میان اساتید و چهره‌های برجسته بین‌المللی از کشورهای ژاپن، سوریه، عراق لبنان سخنرانی داشتند و در مدت برگزاری همایش نیز چهره‌های برجسته‌ای از کشورهای مختلف به عنوان سخنران خواهیم داشت.

ایشان با تاکید بر ضرورت پیگیری پرونده ترور سردار سلیمانی، احقاق حق شهادت ایشان را یکی از اهداف «همایش بین‌المللی شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» دانست و بیان کرد: خوشبختانه چند مقاله نیز در این زمینه دریافت شده است.

 دکتر مجتبی بیگلری رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی ضمن قدردانی از خبرنگاران در انعکاس رویدادهای دانشگاه و همچنین قدردانی از حمایت‌های دکتر اعلمی‌آل‌آقا در برگزاری «همایش بین‌المللی شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» اظهار داشت: از همه دست‌اندرکاران این همایش که زحمات بسیاری را متحمل شدند، تشکر می‌کنم.

ایشان یادآور شد: «همایش بین‌المللی شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» ماحصل ده‌ها جلسه و صدها ساعت گفت‌وگو و نشست بوده است و تلاش و زحمات دست‌اندرکاران همایش و اساتید گرامی برای این همایش شایسته قدردانی است.

 همچنین در این نشست دکتر طهماسب علیپوریانی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بر تلاش بیش از پیش برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر «همایش بین‌المللی شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» تاکید کرد و خواستار پوشش گسترده این همایش توسط خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای شد و گفت: انتظار می‌رود فعالان رسانه‌ای در بازتاب فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در جهت ایفای شایسته نقش مسؤولیت‌های دانشگاه همراه این مجموعه باشند.

 در ادامه دکتر ویسی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ضمن تاکید بر اهتمام جدی بر میزبانی شایسته دانشگاه در برگزاری «همایش بین‌المللی شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» گفت: دانشگاه رازی به‌طور متمادی میزبان همایش‌های ملی و بین‌المللی بوده و توفیقات ارزشمندی در این زمینه داشته‌ایم؛ در آینده نزدیک همایش دیگری نیز در سطح بین‌‎المللی با موضوع «تکنولوژی بذر ایران» خواهیم داشت که جزئیات آن به اطلاع خواهد رسید.  

در ادامه مهندس مجید قیطولی، مدیر روابط عمومی دانشگاه بر پوشش گسترده «همایش بین‌المللی شهید سلیمانی در چشم‌انداز بین‌المللی» تاکید کرد و افزود: روابط عمومی دانشگاه با همه توان به انعکاس شایسته این رویداد بزرگ و اطلاع‌رسانی ابعاد و محورهای مختلف این همایش خواهد پرداخت.

آخرین اخبار