آخرین اخبار

 

دکتر کیانوش چقامیرزا در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه رازی اظهار داشت: در تازه‌ترین ارزیابی دانشگاه‌های جهان که توسط موسسه یو.اس. نیوز صورت گرفته است، ۳۱ دانشگاه از ایران موفق شده‌اند در میان ۱۵۰۰ موسسه برتر آموزشی جهان قرار گیرند که دانشگاه رازی در این میان با کسب امتیاز ۲/۲۶ رتبه ۱۱ را در میان دانشگاه‌های جامع کشور کسب کرده است.

مدیر امور پژوهشی دانشگاه رازی افزود: نظام رتبه‌بندی یو.اس. نیوز از سال ۲۰۱۴ دانشگاه‌های جهان را بر مبنای ۱۳ شاخص ارزیابی می‌کند، شهرت جهانی و منطقه‌ای در پژوهش، تعداد تولیدات علمی، تعداد و سهم تولیدات علمی جزو ۱۰ درصد پراستنادترین­‌ها (در قالب دو شاخص مجزا)، تعداد استنادات صورت گرفته به آثار علمی، تعداد و سهم مقالات یک درصد برتر و تعداد کتاب‌ها و مقالات همایش‌ها، از جمله شاخص‌های مطرح شده در این نظام رتبه‌بندی است.

وی بیان کرد: در نظام رتبه‌بندی یواس نیوز همچون بسیاری دیگر از نظام‌های رتبه‌بندی مطرح در جهان،  شاخص‌های پژوهشی بالاترین وزن را به خود اختصاص داده‌اند، منبع گردآوردی داده‌ها، پایگاه تامسون رویترز این سایتس (Thomson Reuters incites) و نمایه نامه استنادی وب آف ساینس(Web of Science) است.

 

 

نام دانشگاه

رتبه در بین دانشگاه های جامع

رتبه در جهان

امتیاز کسب شده

دانشگاه تهران

۱

۳۸۷

۵۴.۴

دانشگاه تربیت مدرس

۲

۸۱۷

۴۱.۵

دانشگاه تبریز

۳

۸۳۱

۴۰.۸

دانشگاه شیراز

۴

۸۴۷

۳۹.۷

دانشگاه فردوسی

۵

۹۴۱

۳۷.۴

دانشگاه شهید بهشتی

۶

۹۹۹

۳۵.۸

دانشگاه کاشان

۷

۱۱۷۴

۳۱.۵

دانشگاه یزد

۸

۱۲۳۸

۳۰

دانشگاه سمنان

۹

۱۲۹۴

۲۸.۹

دانشگاه گیلان

۱۰

۱۳۲۱

۲۸.۲

دانشگاه رازی

۱۱

۱۳۹۰

۲۶.۲

دانشگاه یاسوج

۱۲

۱۴۰۵

۲۶

دانشگاه اصفهان

۱۳

۱۴۱۸

۲۵.۶

دانشگاه شهید باهنر کرمان

۱۴

۱۴۵۹

۲۴.۳

 

 

 

آخرین اخبار