آخرین اخبار

دکتر جوانشیری از کسب رتبه 13 دانشگاه رازی در بین دانشگاه­‌های جامع و ارتقاء دو پله‌ای رتبه دانشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، دکتر جوانشیری با اعلام این خبر اظهار داشت: دانشگاه رازی در تازه‌­ترین ارزیابی پایگاه استنادی علوم جهان، رتبه 13 را در بین دانشگاه‌­های جامع کشور و رتبه 114 را در بین دانشگاه‌­های کشورهای گروه  D8کسب کرده است.

دکتر جوانشیری با اشاره به اینکه گروه  D8گروهی شامل ۸ کشور درحال توسعه اسلامی شامل اندونزی، جمهوری اسلامی ایران، بنگلادش، پاکستان، ترکیه، مالزی، مصر و نیجریه است، اظهار داشت: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با بررسی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی این کشورها، تعداد ۴۶۳ دانشگاه که دارای بیش از ۱۵۰ مدرک در پایگاه استنادی معتبر INCITE بوده‌اند را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده است که ۷۴ دانشگاه از کشور ایران موفق شده‌اند در این رتبه‌بندی قرار گیرند.

مدیر امور پژوهشی افزود: مانند بسیاری از نظام‌های رتبه‌بندی معتبر بین‌المللی شاخص‌­های ارزیابی این نظام رتبه‌­بندی عبارتند از: پژوهش، نوآوری، آموزش و همکاری‌های بین‌المللی. همچنین داده‌­ها از پایگاه‌های معتبر و مستقل بین المللی نظیر USPTO، WOS، Incites  و وب سایت دانشگاه‌ها و سایر سایت‌های مرتبط در بازه زمانی ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته‌اند.

دکتر جوانشیری در ادامه با مقایسه وضعیت دانشگاه رازی در رتبه‌بندی اخیر با رتبه بندی دو سال قبل یادآور شد: دانشگاه رازی با کسب امتیاز 67/2 و با دو پله صعود در مقایسه با قبل در رتبه 114 قرار گرفته است.

وضعیت دانشگاه رازی در رتبه‌بندی 2019:


وضعیت دانشگاه رازی در رتبه‌بندی 2021:


جهت بررسی وضعیت دانشگاه­‌های کشور در این نظام رتبه­‌بندی کلیک کنید.

برچسب ها:

دانشگاه رازی
پایگاه استنادی علوم جهان اسلام
گروه d8 – 2021
گروه d8

آخرین اخبار