آیین استقبال از نودانشجویان دانشکده‌های پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، فنی و مهندسی و شیمی در دانشگاه رازی برگزار شد.

آیین استقبال از نودانشجویان دانشکده‌های پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، فنی و مهندسی و شیمی شامگاه چهار‌شنبه ۱7 آبان ماه ۱۴۰۲ در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه رازی برگزار شد.

در آغاز این مراسم، دکتر محمدنبی احمدی رئیس دانشگاه رازی ضمن خیرمقدم به حاضرین، ورود نودانشجویان به دانشگاه را تبریک گفت و برای همگان آرزوی موفقیت نمود.

دکتر احمدی در ادامه نودانشجویان را به نظم، تلاش، جدیت و مطالعه همراه با برنامه ریزی توصیه کرد و افزود: عزیزان من؛ از هم اکنون هدف خود را مشخص کنید و سرنوشت خود را رقم بزنید.

وی با اشاره به حضور دانشندان برجسته جهان در دانشگاه رازی افزود: حضور دانشمندان پراستناد یک درصد و دو درصد برتر جهان در رشته‌هی مختلف در دانشگاه مایه فخر و مباهات همه ما است و شما دانشجویان عزیز بدانید که جا پای چه بزرگانی می‌گذارید.


 

دکتر احمدی بار دیگر دانشجویان را به برنامه‌ریزی و تعیین هدف در دوران تحصیل توصیه کرد و افزود: عزیزان من؛ با خود و خدای خود عهد ببندید؛ خیلی تلاش کنید و مراقب باشید که در دام دشمنان نیفتید چراکه تمام همّ و غمّ دشمنان این است که شما را از مسیر علم‌آموزی جدا کنند و در فرهنگ منحط غربی گرفتار کنند.

در ادامه حجت‌الاسلام  والمسلمین عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در سخنانی اظهار داشت: زندگی در محیط دانشجویی نیازمند شناخت و آگاهی است بنابراین برای کسب موفقیت و داشتن دوره تحصیلی شاد و موفق باید با شناخت و آگاهی در دانشگاه تحصیل کنید.


 

وی همچنین مقایسه کردن با دیگران را از آفت‌های دوره دانشجویی دانست و تصریح کرد: در هر شرایطی که هستید می‌توانید با تلاش و جدیت در تحصیل به مدارج بالایی دست یابید و افتخارآفرین باشید به شرط آنکه معرفت و شناخت نسبت به محیط داشته باشید.

حجت‌الاسلام  والمسلمین عباسی خطاب به نودانشجویان افزود: قدر خود را بدانید و از اساتید مشورت بگیرید و إن‌شاءالله به بالاترین مقامم‌های نیوی و اخروی دست یابید.

در ادامه دکتر میرزایی قلعه میر امور آموزشی دانشگاه رازی نیز در سخانی با تبریک به پذیرفته شدگان در دانشگاه رازی، به صورت اجمالی به تشریح مقررات آموزشی دانشگاه پرداخت.


 

وی بر حضور مستمر و به موقع دانشجویان در کلاس‌های درس تأکید کرد و گفت: غیبت‌های مکرر سبب بروز مشکلات آموزشی برای دانشجویان می‌شود بنابراین بر حضور منظم در کلاس‌ها مقید باشید.


 

دکتر میرزایی قلعه با بیان توضیحاتی در خصوص انتخاب واحد و مسائل تحصیلی افزود: در هر گروه آموزشی یک استاد مشاور حضور دارد که می‌توانید موارد و ابهامات آموزشی را از ایشان بپرسید.

این مراسم با برنامه‌های متنوعی همراه بود.


 

آخرین اخبار