نشست هم‌اندیشی با عنوان «سلامت باروری و جمعیت» در دانشگاه رازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، نشست هم‌اندیشی با عنوان «سلامت باروری و جمعیت» در مورخ 8 خرداد ماه 1402 در سالن اجتماعات پروفسور شمسی‌پور کتابخانه مرکزی برگزار شد.

این برنامه با همکاری دفتر امور بانوان و خانواده، مدیریت طرح و برنامه دانشگاه رازی و با سخنرانی دکتر مرضیه کبودی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، دکتر ندرلو مشاور رئیس دانشگاه رازی در امور زنان و خانواده، با تبریک اعیاد دهه کرامت، در سخنانی، یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی داشت و اظهار کرد: شهدا رسالت خود را با نثار خون خود و دفاع از این سرزمین انجام داده و امروز ما در میدان جنگ نرم هستیم و رسالت سنگینی را بر دوش داریم.

دکتر ندرلو در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع مدیریت جمعیت در کشور و ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری افزود: در کشور از ۲۴ لغایت ۳۰ اردیبهشت، هفته جمعیت نامگذاری شده و در این ایام برنامه‌های متعددی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت تلاش برای جلوگیری از روند پیری جمعیت در کشور افزود: اصلاح فرهنگ فرزندآوری، کمک به اشتغال جوانان، کاهش طلاق، حل مسائل ناباروری زوجین، سن مناسب برای فرزندآوری، فاصله مناسب میان فرزندان و نقش آن در شکل‌گیری شخصیت افراد عوامل بسیار مهمی برای جلوگیری از کاهش جمعیت به شمار می‌آیند

دکتر ندرلو با بیان اینکه قرارگاه ملی جوانی جمعیت به ریاست استاندار کرمانشاه در این استان تشکیل شده است، افزود: این قرارگاه برنامه‌های مختلفی برای مادران، زوجین و... دارد که امیدواریم شاهد اقدامات موثر در راستای جوانی جمعیت در استان باشیم.

در ادامه دکتر مرضیه کبودی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پیرامون موضوع سلامت باروری و جمعیت به سخنرانی پرداخت.

در انتهای نشست، در مجموع از 26 تن از اعضای هیأت علمی و یاوران علمی که در سال 1401 ازدواج کرده و یا صاحب فرزند شده بودند، با اهدای لوح تقدیر و کارت هدیه تقدیر به عمل آمد.

آخرین اخبار