2528

برای سومین سال متوالی ؛ درخشش دانشگاه رازی کرمانشاه در بین دانشگاه های دنیا

دانشگاه رازی کرمانشاه بار دیگرتوانست در بین دانشگاه های پایدار (سبز) دنیا در نظام رتبه بندی جهانی گرین متریک (world university UI Green Metric)  بدرخشد.

بر اساس جدیدترین نتایج منتشر شده‌ی نظام رتبه بندی گرین متریک، دانشگاه رازی موفق به کسب رتبه ۲۲۲ جهانی در میان ۹۵۶ دانشگاه شرکت کننده در سطح جهان و قرار گرفتن در بین ۶ دانشگاه برتر کشور از۴۲ دانشگاه ایرانی شرکت کننده در این رتبه بندی شده است؛ این در حالی است که دانشگاه رازی در سال ۱۳۹۷ در بین ۱۰۰۰ دانشگاه سبز جهان جایگاهی نداشته و رتبه دانشگاه رازی در کشور ۲۳ بوده است.

دانشگاه رازی کرمانشاه این موفقیت را مدیون تلاش های مستمر همکاران دانشگاه رازی می داند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی کرمانشاه بر اساس رتبه‌بندی، این دانشگاه  توانست در جایگاه جهانی خود نسبت به سال گذشته ۴۱ پله صعود کند و آن را به قطب دانشگاه های پایدار منطقه تبدیل کند.

بر اساس این گزارش، (world university UI Green Metric)  با همکاری یونسکو و همکاری دانشگاه های دنیا با هدف ترویج پایداری در آموزش عالی، از سال ۲۰۱۰ اقدام به ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه‌های جهان بر اساس معیارها و شاخص‌های مرتبط با مسائل زیست محیطی در دانشگاه‌ها کرده است.

محورهای مورد توجه در این نظام رتبه‌بندی شامل: محیط و زیر ساخت (۱۵۰۰ امتیاز)، انرژی و تغییرات اقلیمی (۲۱۰۰ امتیاز)، پسماند (۱۸۰۰ امتیاز)، آب (۱۰۰۰ امتیاز)، حمل و نقل (۱۸۰۰ امتیاز) و آموزش و پژوهش (۱۸۰۰ امتیاز) می‌باشد که شامل ۸۲ زیر مجموعه به همراه جمع آوری مستندات در این حوزه هاست.

با تشکر از ریاست محترم دانشگاه رازی، دفتر نظارت بر طرح ­های عمرانی و خدمات فنی، معاونت­ آموزشی و تحصیلات تکمیلی، اداری و مالی، پژوهش و فناوری، دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی، ریاست پردیس کشاورزی و منابع طبیعی ، شهرداری دانشگاه، مرکز تحقیقات محیط زیست، مزرعه آموزشی و پژوهشی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، اعضای هیات علمی، اساتید پژوهشی و دیگر پژوهشگران که در جمع ­آوری اطلاعات مورد نیاز، مرکز مدیریت سبز را یاری نمودند.

برای دسترسی به فهرست کامل رتبه‌بندی به وب سایت زیر مراجعه نمایید.

https://greenmetric.ui.ac.id/rankings/overall-rankings-۲۰۲۱



 


شناسه : 2617199