1372
دکتر اسماعیلی:

دانشگاه رازی از دانشگاه های پیشرو کشور در مدیریت سبز است


مدیرکل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم گفت: دانشگاه رازی از نظر دغدغه مندی و گستردگی فعالیت های مرتبط با مدیریت سبز، از دانشگاه های پیشرو است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، در ادامه ی برنامه های سفر مدیرکل اداره کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و هیئت همراه به دانشگاه رازی، نشست هم اندیشی با مسئولان مدیریت سبز دانشگاه رازی، 29 خرداد 1401 با محوریت ارائه گزارش عملکردمدیریت سبز دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه مدیران اداره کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، مرکز مدیریت سبز و اعضای کمیته علمی و اجرایی همایش ملی معماری فضاهای دانشگاهی حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه، مهندس سیدمحمد بلادی نژاد مسئول پیگیری مدیریت سبز دانشگاه رازی ضمن خیرمقدم به میهمانان، به ارائه گزارشی در خصوص اقدامات شاخص مرکز مدیریت سبز دانشگاه رازی طی دوسال اخیر و هم چنین برنامه های تدوین شده و در حال انجام در سال 1401 پرداخت.

در ادمه مهندس مصطفی منفرد مدیر کارگروه مدیریت سبز وزارت علوم ضمن قدردانی از حجم فعالیت های مجموعه مدیریت سبز دانشگاه رازی، از حجم فعالیت های مجموعه مدیریت سبز دانشگاه رازی، پیشنهاد برگزاری کارگاه آموزشی در خصوص "دستاوردهای اجرایی دانشگاه رازی در مرکز مدیریت سبز" به منظور انتقال تجربه به دیگر دانشگاه های کشور و نیز ارائه ی گزارش جامع مجموعه فعالیت ها در شورای اداری استان با هدف همکاری در رفع مشکلات محیط زیستی با دستگاه های اجرایی استان را مطرح کرد.

در ادمه دکتر سعید مرادی مدیر امور عمرانی و دبیر شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه رازی ضمن خوشامدگویی و خیرمقدم به میهمانان در سخنانی اظهار داشت: به منظور توجه بیشتر به کیفیت برنامه ها و مسائل موجود در حوزه ی مدیریت سبز، کارگروه های مختلفی از جمله کمیته تحقیق و توسعه تشکیل شده است.

وی ضمن نگرانی از کاهش منابع آبی دانشگاه افزود: در حال حاضر 2 حلقه چاه تأمین کننده آب دانشگاه رازی خشک شده است و هر لحظه نگران از مدار خارج شدن حلقه سوم چاه آب هستیم.

دکتر مرادی افزود: بدون شک دانشگاه رازی از نظر دغدغه مندی و گستردگی فعالیت های مرتبط با مدیریت سبز، در بین دانشگاه های کشور پیشرو است.

وی در ادمه افزود: اگر ارزیابی مناسبی از اثزگذاری اقتصادی و حتی فرهنگی و زیست-محیطی اقدامات انجام شده در قالب تعریف پایان نامه های این حوزه انجام شود می تواند به افزایش عملکرد و انتشار دقیق گزارش فعالیت ها منجر شود.

دکتر اسماعیلی، تغییر رفتار و مسأله فرهنگ سازی نسبت به پیشرفت تکنولوژی و استفاده از آنان را در الویت قرار داد و گفت: پیش از نصب دستگاه کاهش مصرف آب، ابتدا باید بخواهیم آب کمتری مصرف کنیم.

در ادامه دکتر غلامحسین فتح العلومی عضو هیأت علمی حوزه ی معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اظهار داشت: به اهمیت توجه به مسائل مدیریت سبز در احداث ساختمان های جدید اشاره نمود و خواستار الحاق پیوست های مدیریت سبز به پروژه های در دست اقدام شده و هم چنین اظهار داشت: نصب علائم و راهنماهایی به منظور آموزش های فرهنگساز و نحوه ی استفاده از هر فضا, و با استانداردهای مقتضی می تواند نقش به سزایی در کاهش اتلاف انرژی و بسترسازی کاهش مصرف انرژی در اماکن داشته باشد.

درپایان دکتر اسماعیلی مدیرکل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ضمن قدردانی از برگزاری جلسه و گزارش عملکرد ارئه شده و برنامه ریزی های صورت گرفته در مرکز مدیریت سبز، مساعدت و همکاری بیش از پیش آن اداره کل از مجموعه فعالیت های مرکز مدیریت سبز دانشگاه رازی و حمایت از طرح های پیشروی این مرکز را داد.

هم چنین به رسم قدردانی و یادبود، تندیس های دستساز مرکز مدیریت سبز دانشگاه در پایان جلسه به مهمانان حاضر در جلسه اعطا گردید.

 


شناسه : 4792527