1976
بررسی طرح توسعه باغچه سبز دانشگاه رازی در سال آتی و تقدیر از برگزیدگان طرح + عکس

تقدیر باغچه سبز رازی

در نشست مرکز مدیریت سبز دانشگاه صورت گرفت؛

بررسی طرح توسعه باغچه سبز دانشگاه رازی در سال آتی و تقدیر از برگزیدگان طرح + عکس

 

جلسه "بررسی طرح توسعه باغچه سبز دانشگاه رازی در سال آتی و تقدیر از برگزیدگان طرح" برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، جلسه "بررسی طرح توسعه باغچه سبز دانشگاه رازی در سال آتی و تقدیر از برگزیدگان طرح" به میزبانی دفتر نظارت بر طرح­‌های عمرانی و مرکز مدیریت سبز دانشگاه با حضور بیش از 40 نفر از فعالین و صاحب‌‌نظران باغچه سبز دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این نشست، دکتر سعید مرادی مدیر امور عمرانی و دبیر شورای راهبردی مدیریت سبز دانشگاه ضمن خیرمقدم به حاضرین جلسه، به ارائه اقدامات انجام شده و برنامه­‌های آتی پرداخت.

دکتر مرادی با اعلام اینکه تاکنون 68 درصد پروژه اجرا شده و  236 نفر از اعضای هیئت علمی و کارکنان در باغچه‌های سبز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، استادسرا و خوابگاه متأهلی پردیس مرکزی دانشگاه مشارکت داشته‌­اند، افزود: مرکز مدیریت سبز دانشگاه قصد دارد در دوره پیش رو، توسعه کیفی و کالبدی طرح را در دستور کار خود قرار دهد. هدف از تشکیل این جلسه نیز شناسایی اولویت‌­ها و دریافت نظرات است.

در ادامه سیدمحمد بلادی‌نژاد مسئول پیگیری مدیریت سبز دانشگاه نیز ضمن ارائه اهم اقدامات انجام شده، به بیان دغدغه‌های واحدهای ذیربط و همچنین برخی از برنامه­‌های آتی از جمله اصلاحات کارآمدی در نحوه توزیع قطعات، وضعیت رفاهی و نقشه راه توسعه کالبدی طرح پرداخت.

همچنین حاضرین در جلسه ضمن تقدیر از این اقدام ارزشمند در دانشگاه در خصوص بهبود طرح باغچه سبز در دوره پیش رو، به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌‌های خود پرداختند .

تدوین و اجرای طرح جامع باغچه سبز به منظور ادامه طرح در سال­های آتی و برندسازی این طرح به نام دانشگاه رازی، افزایش امکانات رفاهی همچون احداث سرویس بهداشتی و فعالیت‌های فوق برنامه، مناسبتی و فرهنگی در محل باغچه سبز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، فنس‌کشی محوطه باغچه‌های سبز، نصب دوربین مدار بسته و افزایش روشنایی باغچه به منظور بهبود شرایط رفت و آمد در ساعات پایانی روز و... از جمله موارد مطرح شده از نگاه فعالین باغچه سبز در این جلسه بود.

در ادامه نیز دکتر حمیدرضا چقازردی مدیر مزرعه آموزشی، پژوهشی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه ضمن بیان اینکه ایده طرح در نوع خود بسیار خوب و قابل دفاع است، با توجه به وضع موجود منابع تأمین­‌کننده آب دانشگاه، توجه جدی به مصرف آب و کشت محصولات با نیاز آبی کم و استفاده از آبیاری قطره­ای را ضروری دانست. 

در پایان این جلسه از برگزیدگان دو مسابقه "برترین باغچه سبز" و "ارسال تجربه خود از باغچه سبز" با اهدای جوایز و لوح یادبود، تقدیر به عمل آمد.


شناسه : 5473533