دکتر محمدنبی احمدی، سرپرست دانشگاه، وی با اشاره به حادثه خونین 16 آذر سال 1332 و شهادت تعدادی از دانشجویان مسلمان گفت: این روز نماد مبارزه با استعمار و استکبار جهانی است و از سال 1357 تاکنون هرساله این روز را گرامی می‌داریم.

دکتر احمدی خطاب به دانشجویان اظهار داشت: روز دانشجو فارغ از گرایشات سیاسی متعلق به شما دانشجویان عزیز است و باید با بصیرت سیاسی، همواره روحیه «مطالبه‌گری» در وجود شما نهادینه باشد به این معنا که به حقوق خود آشنا باشید.

وی شادی و نشاط را لازمه زندگی دانشجویان دانست و یادآور شد: فرزندان عزیزم، شما باید آرمان‌گرا باشید و آن را سرلوحه خود قرار دهید و مصلحت‌گرایی باعث نشود که آرمان‌گرا نباشید. دانشجو همواره باید افق نگاهش به قله‌های کمال باشد و برای تعالی و ترقی کشورش تلاش کند.

سرپرست دانشگاه افزود: برای پاسداشت خون مطهر شهیدان دانشجو و تکریم عظمت و مقام والای آن عزیزان، باید مطالبه‌گر، آرمان‌گرا، ظلم‌ستیز، حق‌طلب و حقگو باشیم و امید است که شما دانشجویان عزیز این نگاه را خواهید داشت.

اجرای سرود ملی، تلاوت قرآن کریم، پخش کلیپ، اجرای استندآپ، سخنرانی دکتر شاهین فرهنگ روانشناس خانواده، اجرای برنامه گروه هنری، مسابقه فرهنگی از برنامه‌های این مراسم بود.

آخرین اخبار