57702
شورای آموزشی دانشگاه رازی برگزار شد

حضور ریاست محترم دانشگاه در جلسه شورای آموزشی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، نشست شورای آموزشی دانشگاه با حضور معاونین و رؤسای دانشکده‌ها، ریاست دانشگاه و جمعی دیگر از مدیران، ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۲ در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.

در این نشست، دکتر سجاد دادفر معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اظهار داشت: در حال حاضر در نقطه عطف  تاریخی در بحث «آموزشی» قرار داریم و رویکرد جدید در عرصه آموزش عالی در حال رخ دادن است.

وی با اشاره به اهمیت مبحث کیفیت و عبور دانشگاه‌های کشور از کمیت‌گرایی محض تصریح کرد: امروزه ارتباط با جامعه و صنعت موضوعی جدی‌است که از سوی وزارت علوم، تحقیقات فناوری بسیار مورد تأکید قرار گرفته است.

دکتر دادفر تأکید کرد: باید بخش عمده پایان‌نامه‌های دانشگاه به سمت موضوعات تقاضامحور هدایت شود و استاد محوری نیز از موضوعات مورد تأکید در وزارت علوم است.

همچنین دکتر محمدنبی احمدی رئیس دانشگاه رازی در سخنانی اظهار داشت: باید مقوله مهم آموزش را جدی بگیریم و از آن غفلت نکنیم. متاسفانه هدررفت منابع در حوزه آموزش بسیار زیاد است و طرح تحول آموزش عالی در استان باید به صورت جدی پیگیری شود.

وی با بیان اینکه در نظام‌های رتبه‌بندی، امتیاز ۲۹ و نیم درصد به شاخص آموزش اختصاص دارد، تأکید کرد: باید برای ارتقاء جایگاه دانشگاه در شاخص آموزش به طور جدی تلاش کنیم.

دکتر احمدی یادآور شد: در بحث آموزش نباید به مباحث نظری اکتفا شود بلکه در تمام حوزه‌ها باید عملگرا باشیم به این منظور که دانشجو بتواند میدانی کار کند و به یک نیروی ماهر و دارای مهارت مورد نیاز برای ورود به بازار کار تبدیل شود.

در پایان این نشست، حاضرین به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص مسائل آموزشی دانشگاه پرداختند.

 


شناسه : 10885164

آخرین اخبار