43034
فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد سال 1402

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد سال 1402

 

بسمه تعالی

                                      اطلاعيه پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در مقطع کارشناسی ارشد

 

از بین دانشجویان دانشگاه رازی و سایر دانشگاه ها برای سال تحصیلی 1403-1402

(مهلت ثبت نام از 12/11/1401 لغایت 30/11/ 1401 و صرفا از طریق برنامه گلستان)

دانشگاه رازی در اجراي سياست‌هاي هدايت وحمايت از دانشجويان برتر براي ورود به مقطع كارشناسي ارشد با استناد به آيين‌نامه‌هاي شوراي هدايت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقيقات وفناوري، مصوبات شوراي آموزشي دانشگاه، براي سال تحصيلي 1403-1402 از بين دانشجويان ورودي سال 1398 كه جزء بیست درصد برتر دانشگاه رازی هستند و همچنین از میان بیست درصد برتر سایر دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم، در كليۀ رشته‌هايي كه از طريق آزمون سراسري پذيرش دانشجو دارد، به صورت مازاد برظرفيت و با رعايت كامل مقررات مربوطه، دانشجو مي‌پذيرد.

کلیه متقاضیان از تاریخ 12/11/1401 تا 30/11/1401 می‌توانند به سامانۀ جامع آموزشی دانشگاه رازی به نشانی    https://golestan.razi.ac.ir  مراجعه و نسبت به ثبت نام و بارگذاری مدارک خود اقدام نمایند.

* ارائۀ درخواست و دارابودن حداقل شرایط به هیچ عنوان به معنی پذیرش نمی‌باشد.

* پذیرش اولیه به منزلۀ پذیرش قطعی نیست و هیچگونه حقّی برای داوطلبان ایجاد نمی‌کند.

* پذیرش نهایی منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور است.

* با توجه به اینکه احتمال تغيير در رشته‌های مشمول پذیرش بدون آزمون مندرج در جدول شماره 1 برای سال تحصيلي 1402-1403 وجود دارد، لذا حذف رشته/گرایش مورد تقاضای داوطلبان، هیچگونه حقّی برای آنان ایجاد نمی‌کند.

شرایط پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد بر اساس مصوبۀ شورای

آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه رازی

دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی که حائز یکی از شرایط زیر هستند، می‌توانند جهت استفاده از مزایای این آیین‌نامه درخواست خود را به این دانشگاه ارائه نمایند:

((افراد مشمول هر یک از شرایط ذیل صرفاً می‌توانند برای سال و دورۀ تحصیلی بلافاصلۀ بعدی خود از تسهیلات مربوط بهره‌مند شوند.))

1) رتبه‌های اول تا پانزدهم مرحلۀ نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور برای ورود به همان رشته برگزیده (با ارائۀ معرفی‌نامه از دبیرخانۀ المپیاد)

2) دانشجویان نمونۀ کشوری با معرفی معاونت دانشجویی وزارت علوم

3) رتبه‌های اول تا سوم نهایی جشنواره‌های بین‌المللی خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی در رشتۀ مرتبط با طرح ابتکاری خود یا زمینه‌ای که در آن برگزیده شده‌اند (با ارائۀ معرفی‌نامه از دبیرخانۀ المپیاد)

4) رتبۀ اول کشوری جشنواره دانشجویان مبتکر و نوآور بسیجی شاهد و ایثارگر

5) دانشجویان ممتاز (بیست درصد برتر) دورۀ کارشناسی پیوسته (ورودی سال1398) که تا پایان نیمسال ششم حداقل سه چهارم واحدهای درسی خود را گذرانده و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش‌آموخته شوند.

تبصرۀ 1: متقاضيان ورودی بهمن 1397 به شرط دانش‌آموختگي در 8 نيمسال مي‌توانند درخواست خود را ارائه نمایند.

تبصرۀ 2: چنانچه ظرفيت پذیرش بدون آزمون رشته‌ای در مقطع کارشناسي ارشد با بیست درصد برتر دانشجویان حائز شرایط تکميل نشود، صرفاً تقاضای دانشجویان ده درصد برتر بعدی دانشگاه رازی (25 درصد برتر( با اولویت رتبه در آن رشته و در صورت دارابودن سایر شرایط، بررسي مي‌شود.

تبصرۀ 3: پذیرش دانشجویان ممتاز این آیین‌نامه، به صورت رایگان است و دانشجویانی که بعد از پذیرش نهایی اقدام به  انصراف از تحصیل نمایند، ملزم به پرداخت هزینه‌های آموزش رایگان خواهند بود. 

6) متقاضي باید حداکثر تا 31/06/1402 و طي هشت نيمسال دانش‌آموخته شود.

تبصرۀ1: درخواست پذیرش متقاضياني که در طول 6 نيمسال تحصيلي در مقطع کارشناسي پيوسته دانش‌آموخته شوند (ورودی‌های1399) و به لحاظ ميانگين کل در مقایسه با ميانگين کل 8 نيمسال دانشجویان هم‌رشته و  غيرهم‌ورودی خود جزء بیست درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفيت پذیرش بدون آزمون، قابل بررسي است. ضروری است داوطلبان مشمول این تبصره در فراخوان ثبت نام کنند.

نکات مهم:

  1. پذیرش برای سال تحصيلي بلافاصله پس از دانش‌آموختگي و صرفاً برای یک بار امکان‌پذیر است.
  2. مدارک متقاضياني که در مهلت مقرر اقدام به ثبت نام اینترنتي نکرده باشند، بررسي نخواهدشد.
  3. وجه پرداختی بابت ثبت نام در این فراخوان به هیچ‌وجه مسترد نمی‌گردد. لطفاً پیش از اقدام به ثبت نام، شرایط مندرج در فراخوان را به دقت مطالعه فرمایید.
  4. درخواست متقاضي صرفاً در اولویت‌هایي بررسي مي‌شود که در فرم تقاضا و در زمان ثبت نام اینترنتي، انتخاب کرده‌است؛ حتي در صورت عدم تکميل ظرفيت سایر رشته/گرایش‌های مرتبط، به هيچ عنوان امکان بررسي درخواست در سایر گرایش‌ها وجود ندارد؛ لذا ضروری است داوطلب در انتخاب رشته/گرایش‌ها و اولویت آن‌ها دقت کند. همچنین بسیار ضروری است که رشته های انتخابی داوطلب هنگام انجام ثبت نام اینترنتی با رشته های مندرج در فرم تقاضانامه یکی باشد و همان ترتیب و اولویت رعایت شده باشد.
  5. چنانچه در هرمرحله از ثبت نام، بررسي مدارک، پذیرش اوليه و اشتغال به تحصيل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از طریق آیين‌نامۀ پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع تحصيلي کارشناسي ارشد و این فراخوان را ندارد یا مغایرتي بين مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد، بلافاصله از ثبت نام و ادامۀ تحصيل وی جلوگيری و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.
  6. شرکت در این فراخوان و اعلام نتایج اولیه، هیچ حقی برای متقاضی ایجاد نمی‌کند. به کلیۀ متقاضیان توصیه می‌شود مراحل و پیشنیازهای آزمون عادی کارشناسی ارشد را دقیقاً رعایت نمایند.

نحوۀ ثبت نام

1. به نشانی https://golestan.razi.ac.ir مراجعه و پس از انتخاب ورود به سیستم، به قسمت (متقاضي پذيرش بدون آزمون -1402- استعداد درخشان) رجوع کنيد.

2. شناسۀ کاربری و گذرواژۀ خود را در سامانه تعریف نمایید و پس از به خاطرسپاری (یادداشت‌برداری) ازسامانه خارج شوید.

3. مجدداً به نشانی https://golestan.razi.ac.ir مراجعه و با شناسه کاربری و گذرواژۀ خود (تعریف شده در مرحلۀ قبل (به سامانه وارد شوید.

4. لازم  است  فرم‌هایي را  که  از  این  پورتال  با فرمت  word دریافت  نموده‌اید، پس  از  تکميل  به  فرمت  pdf تبدیل  نمایيد.(به جز فرم شماره 1که حتما باید با فرمت word بارگذاری شود) سپس سایر مدارک لازم را با وضوح اسکن نمایيد و آن‌ها را با فرمت pdf و با حجم کمتر از 250 کيلوبایت برای هر فایل، در  سامانه بارگذاری نمایيد.کلیۀ فرم‌ها باید به صورت تایپ شده باشد. به فرم‌هایی که به صورت دستی تکمیل شده، ترتیب اثر داده نمی‌شود.

مدارک لازم برای ثبت نام اينترنتی

1. یک قطعه عکس اسکن شده به فرمت JPEG با حداکثر حجم 100 KB2 تصویرصفحات اول و توضيحات شناسنامه (درصورت داشتن توضیحات) به انضمام تصویرکارت ملي.

2. ریزنمرات مقطع کارشناسي )به صورت غيررسمي) برای دانشجویان دانشگاه رازی از گزارش 1000 گلستان قابل دسترسی است.

3. فرم تکميل شدۀ تقاضا (فرم شمارۀ1)

4. فرم شمارۀ 2 (در صورتی که داوطلب برگزیدۀ المپیادها یا جشنواره‌های معتبر علمی یا دارای مقاله و فعالیت پژوهشی باشد)

5. گواهي بیست درصد برتر(فرم شمارۀ 3) برای دانشجویان سایر دانشگاه‌ها. متن گواهي مورد نظر در سربرگ دانشگاه محل تحصيل کارشناسي، کپي شده و پس از شماره، تاریخ و امضا بارگذاری شود .ارائۀ این گواهی صرفاً برای متقاضیان سایر دانشگاه‌ها (غیر از دانشگاه رازی) الزامی است.

6. فرم شمارۀ 4 (فرم تعهدنامه، تکمیل نمودن و ارسال آن برای کلیۀ داوطلبان الزامی است)

 7.  مبلغ ثبت نام در فراخوان  800000ریال(معادل هشتاد هزار تومان) است. پرداخت وجه تنها از طریق سامانۀ گلستان امکانپذیر است.

توجه:

هر گونه اطلاع رساني به داوطلبان منحصراً از طريق پايگاه اينترنتي دانشگاه به نشاني  www.razi.ac.ir   (قسمت اطلاعیه ها) صورت می پذیرد. لذا به داوطلبان توصیه می شود به منظور اطلاع از وضعیت خود فقط از طريق سايت دانشگاه ، اطلاعیه های منتشر شده از سوی دفتر استعدادهای درخشان را به طور منظم پيگيري نمايند .خواهشمند است از تماس تلفنی غیر ضروری و مراجعه حضوری جداً خود داری نمایید.

دریافت فایل رشته های تحصیلی 

دریافت فرم شماره 1 

دریافت فرم شماره 2

دریافت فرم شماره 3

دریافت فایل تعهدنامه


شناسه : 6190260

آخرین اخبار