آخرین اخبار

17 نفر از پژوهشگران دانشگاه رازی در لیست پژوهشگران پراستناد 2 درصد برتر جهان در سال 2022 قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، دکتر جوانشیری سرپرست مدیریت امور پژوهشی دانشگاه اعلام کرد: برای سومین سال متوالی، «مؤسسه مندلی» وابسته به پایگاه انتشاراتی «الزویر» به همراه محققینی از دانشگاه استنفورد، فهرستی از پژوهشگران پراستناد جهان بر­اساس داده­‌های پایگاه استنادی معتبر «اسکوپوس» که یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین پایگاه‌­های اطلاعاتی جهان است، تهیه کرده است که 17 پژوهشگر دانشگاه رازی موفق شده­اند در این لیست قرار گیرند.

دکتر جوانشیری با اشاره به اینکه شرط ورود پژوهشگران به فرایند ارزیابی انتشار حداقل پنج مقاله در پایگاه استنادی اسکوپوس بوده است، افزود: محققین و پژوهشگران در 22 حوزه موضوعی و 176 رشته طبقه­‌بندی شده‌­اند.

وی افزود: مبنای اصلی این ارزیابی، شاخص استناد بوده است و تعداد استنادات به تولیدات علمی محققان، تعداد استنادات بدون خود استنادی، شاخص اچ پژوهشگران و استفاده از یک شاخص استنادی ترکیبی (که مجموعه‌ای از 6 شاخص استنادی مجزاست)، ملاک­‌های ارزیابی این مؤسسه  جهت تعیین پژوهشگران پراستناد دو درصد برتر بوده است.

دکتر جوانشیری اظهار داشت: دو فهرست از پژوهشگران پراستناد تهیه شده است؛ در فهرست اول پژوهشگران پر استناد دو درصد برتر در تمامی رشته‌­ها براساس تعداد استنادات تا پایان سال 2021 آنالیز شده که در این فهرست نام 8 نفر از پژوهشگران دانشگاه رازی به چشم می­‌خورد.

وی افزود: در فهرست دوم که شامل پژوهشگران پر استناد دو درصد برتر بر اساس تعداد استنادات دریافتی در حوزه‌های موضوعی مربوطه است، علاوه بر 8 نفر برتر در تمام رشته‌ها، 9 پژوهشگر دیگر از دانشگاه رازی در حوزه‌­های تخصصی مربوطه نیز حضور دارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت لیست کامل پژوهشگران پراستناد دو درصد برتر جهان کلیک کنید.


 

آخرین اخبار