آخرین اخبار

دکتر چقامیرزا از ارتقای چشمگیر رتبه جهانی دانشگاه رازی در نظام رتبه‌بندی وبومتریک خبر داد.

 

دکتر کیانوش چقامیرزا در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه با اشاره به اینکه تازه‌ترین نتایج نظام رتبه‌بندی وبومتریک اخیرا اعلام شده است، اظهار داشت: رتبه جهانی دانشگاه رازی به 1846 رسیده که در مقایسه با آخرین گزارش این نظام رتبه بندی، که 1942 بود؛ 96 پله صعود کرده است.

مدیر امور پژوهشی دانشگاه رازی افزود: این نظام رتبه‌­­­بندی هر شش ماه یکبار ( تیرماه و دیماه)، موسسات آموزشی و پژوهشی جهان را بر مبنای میزان حضور آنها در محیط وب بر اساس سه شاخص عمده ( Impact  قابلیت دید)، با وزن ۵۰ درصد؛   Openness (میزان دسترسی آزاد اطلاعات)، با وزن ۱۰ درصد؛ (  Excellence تعداد مقالات ایندکس شده دانشگاه و تعداد ارجات به مقالات در گوگل اسکالر) با وزن ۴۰ درصد ؛ بررسی می‌کند.

ایشان مهمترین شاخص این نظام رتبه بندی را شاخص Impact یا رویت پذیری دانست که 50 در­صد وزن دارد و نقش عمده‌ای در جایگاه و رتبه موسسه ها در نظام رتبه بندی وبومتریک دارد.

 دکتر چقامیرزا یادآور شد: رتبه دانشگاه رازی در این شاخص نیز از 8860 به 8763 رسیده که 97 پله صعود داشته و بهبود این شاخص سبب ارتقای جایگاه جهانی دانشگاه رازی شده است. همچنین دانشگاه رازی رتبه 32 را دربین 704 موسسه ایرانی کسب کرده و رتبه 14 را در بین دانشگاه‌های جامع کشور بدست آورده است.

وضعیت رتبه دانشگاه رازی در شاخص‌های وبومتریک (تیرماه 1400)

 

وضعیت رتبه دانشگاه رازی در شاخص های نظام رتبه‌­بندی وبومتریک (دی‌ماه 1399)

آخرین اخبار