دکتر جواد گودینی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه از برگزاری "سومین دوره همایش ملی معماری فضاهای دانشگاهی" به میزبانی دانشگاه رازی خبر داد و اظهار داشت: این همایش در تاریخ 25 مهرماه 1401 برگزار می­‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه رازی و دبیر اجرایی همایش افزود: کشور ایران دارای مراکز دانشگاهی متعددی است. دانشگاه‌­ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی، دانشگاه‌های آزاد اسلامی، دانشگاه‌‌­های علوم پزشکی، دانشگاه‌­های پیام نور، دانشگاه‌‌­های علمی و کاربردی که واحدهای مختلف آنها در سراسر کشور توسعه یافته‌‏اند، نشان از اهمیت معماری فضاهای دانشگاهی دارد. همایش ملی فضاهای دانشگاهی در دو دوره پیشین خود (که در دانشگاه یزد برگزار شده) سعی نموده ابعاد مختلفی از معماری این فضاها را مورد توجه قرار دهد.

دکتر گودینی بیان کرد: در دوره‌های پیشین محوریت خاصی برای این همایش­‌ها درنظر گرفته نشده است. برای این منظور در دوره سوم این همایش سعی شده یک اولویت اصلی برای این همایش درنظر گرفته شود. اولویت چالش­‌ها و راهکارهای پیشِ روی معماری فضاهای دانشگاهی سعی دارد تا ضمن معرفی سرنخ‏‌های این چالش‌­ها، راه را برای طرح چالش‌­های بیشتر از سوی صاحب‌نظران باز نماید. از این‌­رو، اولویت مذکور با معرفی محورهایی همچون پایداری، توسعه کمی/کیفی و آموزش که در ادبیات فعلی کشور (بالاخص در ارتباط با فضاهای دانشگاهی) مطرح هستند، همراه شده است.

وی افزود: در این دوره از همایش، علاوه بر همکاران محترم گروه‌­های معماری، عمران، مکانیک، اقتصاد، روانشناسی، باستان­‌شناسی و... در دانشگاه رازی، اساتید گرانقدری از 17 دانشگاه دیگر کشور در قالب شورای سیاست­‌گذاری، کمیته علمی، داوری مقالات و... مشارکت خواهند داشت.

دکتر گودینی در پایان یادآور شد: مقالات این همایش در پایگاه‌­های ISC و سیویلیکا نمایه خواهند شد.

آدرس سایت همایش: 3ncuca.razi.ac.ir

آدرس دبیرخانه: کرمانشاه، تاق بستان، خیابان دانشگاه، دانشگاه رازی، ساختمان دانشکده هنر و معماری، گروه مهندسی معماری

برچسب ها:

دانشگاه رازی
همایش بین المللی هورامان

آخرین اخبار