آخرین اخبار

اتحادیه جهانی ارتباطات "پنجره واحد خدمات دانشگاهی" را به‌عنوان پروژه برگزیده در بخش علم الکترونیکی انتخاب کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU)، "پنجره واحد خدمات دانشگاهی" (Universities Smart Services Single Window) را به‌عنوان پروژه برگزیده در بخش علم الکترونیکی انتخاب کرد.

دکتر محمد خوانساری، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در حاشیه اجلاس سران جامعه اطلاعاتی سال ۲۰۲۴ که در شهر ژنو سوئیس برگزار شد، با حضور در مراسم WSIS Prize Champion ۲۰۲۴ با ارائه لوح تقدیر از سوی رئیس بخش توسعه اتحادیه جهانی ارتباطات، مورد تقدیر قرار گرفت.

پروژه پنجره واحد خدمات دانشگاهی توسط وزارت علوم (با طراحی و پیاده‌سازی توسط دانشگاه رازی) و با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران با هدف یکپارچه‌سازی الکترونیکی ارائه خدمات دانشگاهی در کل کشور راه اندازی شده است.

بیش از ۲۴۵ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی به این درگاه متصل شدند و بیش از ۴۹۰ سامانه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از طریق این درگاه به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند (my.gov.ir) متصل شده که از این طریق در دسترس است.

در همین راستا، دکتر محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی دیدار رسمی در تاریخ ۲۰/۰۳/۱۴۰۳ با حضور دکتر خوانساری رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور، از دکتر محمدنبی احمدی رئیس دانشگاه رازی به پاس افتخارآفرینی و کسب موفقیت ارزشمند توسط دانشگاه رازی با اهدای لوح سپاس قدردانی به عمل آورد.

وزیر علوم همچنین با اهدای لوح سپاس از تلاش‌های دکتر فرهاد مردوخی مجری طرح پنجره واحد خدمات هوشمند دانشگاهی قدردانی کرد و مقرر گردید این پروژه با عنوان "سکوی هوشمند خدمات آموزش عالی" به منظور ایجاد زیرساخت تبادل و تعامل داده بین ذینفعان آموزش عالی کشور و پیشران حرکت تدریجی حوزه آموزش عالی کشور برای تولید سامانه‌های نرم‌افزاری با دیدگاه ابری، توسط دانشگاه رازی ادامه یابد.

این طرح، سال گذشته طی انعقاد قرارداد معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه رازی با دکتر فرهاد مردوخی، عضو هیأت علمی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه، به منظور هوشمندسازی خدمات دانشگاهی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به انجام رسیده و جزو یکی از طرح‌های موفق کلان ملّی محسوب می‌شود.

پنجره واحد خدمات هوشمند دانشگاهی به نشانی https://usw.msrt.ir در دسترس عموم قرار دارد.

 روابط عمومی دانشگاه این موفقیت بزرگ را به جامعه فرهیخته دانشگاهی و عموم مردم نخبه‌پرور استان کرمانشاه تبریک می‌گوید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، اجلاس جهانی انجمن جامعه اطلاعاتی (WSIS ۲۰۲۴) با شعار «جوامع اطلاعاتی و دانش‌بنیان در جهت اهداف توسعه پایدار» بزرگترین گردهمایی جهانی سالانه در خصوص فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهت توسعه جوامع محسوب می‌شود.

در این اجلاس فرصتی برای تبادل اطلاعات، خلق دانش و به اشتراک‌گذاری روش‌ها و همچنین شناسایی روند‌های در حال ظهور و بهبود مشارکت، با توجه به تکامل جوامع اطلاعاتی و دانش بنیان فراهم می‌شود.

در این راستا کشور‌ها می‌توانند برنامه‌ها و پروژه‌هایی را که در جهت توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور خود یا در سطح بین‌الملل مطابق با اهداف ۱۷گانه توسعه پایدار تعریف و به اجرا گذاشته‌اند را در ۱۱ خط‌مشی (Actin –Line) مشتمل بر ۱۸ دسته (Category) معرفی و ارائه کنند.

آخرین اخبار