آخرین اخبار

استاندار کرمانشاه با صدور حکمی دکتر دانیال کهریزی را به عنوان «مشاور استاندار در امورات کشاورزی و صنایع وابسته» منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، متن حکم انتصاب ابلاغ شده از سوی بهمن امیری مقدم خطاب به دکتر دانیال کهریزی به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر دانیال کهریزی

 سلام علیکم

 با عنایت به مرتبه علمی و تخصصی و تجربه عملی آن استاد فرهیخته و متعهد در امور کشاورزی، به موجب این ابلاغ جنابعالی را به عنوان "مشاور استاندار در امورات کشاورزی و صنایع وابسته" منصوب می‌نمایم. شایسته است ضمن تشکیل کارگروه علمی و بهره‌گیری از ظرفیت اساتید دانشگاه و متخصصین مربوطه با ایجاد ارتباط مستمر با نخبگان و عوامل اجرایی، اهتمام لازم و اثربخش را در راستای توسعه کشاورزی استان کرمانشاه که از قطب‌های کشاورزی کشور و بستری مناسب برای تولید محصولات و ایجاد اشتغال پایدار می‌باشد، به عمل آورید. امید است با اتکال به خداوند متعال و نصب‌العین قرار دادن رهنمودهای امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف عالیه دولت مردمی موفق باشید.

بهمن امیری مقدم

استاندار کرمانشاه

دکتر دانیال کهریزی دکترای مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی، عضو هیأت علمی دانشگاه رازی با مرتبه استادی است.

دکتر کهریزی  با تحقیق تخصصی بر روی بذر و بومی سازی بذر محصولات استراتژیک برای اقلیم آب و هوایی ایران به ویژه دانه روغنی کاملینا توانسته گامی مهم در خودکفایی محصولات کشاورزی و بهره وری بالاتر با تکیه بر دانش ژنتیکی بردارد. دکتر کهریزی با زنده کردن گلهای نیلوفر سراب نیلوفر و سراب سبزعلی و تهیه یک خزانه از ژرم پلاسم این گیاه بومی در جاودانه کردن این گل نیلوفر مخصوص کرمانشاه گام برداشته و توانست پس از خشکسالی کل گل‌های نیلوفر از بین رفته این سراب ها را احیا کند.
وی به عنوان دبیر اجرایی اولین همایش بین المللی و پنجمین همایش ملی علوم و تکنولوژی بذر ایران(۱۴۰۰) انتخاب شد. پروفسور کهریزی هم اکنون عضویت در هیات مدیره انجمن ایمنی زیستی کشور، نائب رئیس انجمن بذر ایران و نماینده سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان را در کشور به عهده دارد. ایشان یکی از پیشگامان راه اندازی شرکت های دانش بنیان در استان هستند.

آخرین اخبار