ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان‌ آزمون‌ سراسری بر اساس سوابق تحصیلی

ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان‌ آزمون‌ سراسری بر اساس سوابق تحصیلی


ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان‌ نهایی آزمون‌ سراسری بر اساس سوابق تحصیلی سال 1399 در دانشگاه رازی

 

با تبریک خدمت کلیه پذیرفته‌شدگان آزمون‌ ورودی‌ دوره کارشناسی ‌صرفا با اعمال سوابق تحصیلی سال 1399 دانشگاه رازی، به اطلاع می‌رساند:

ثبت‌نام در دانشگاه رازی کاملا به‌صورت غیر حضوری انجام می‌گیرد؛ لطفا از مراجعه حضوری به دانشگاه برای ثبت‌نام خودداری فرمایید. ثبت نام شامل 2 مرحله غیرحضوری (اینترنتی) و ارسال پستی مدارک است و عدم انجام هر مرحله، به منزله انصراف از تحصیل است.

 

**مراحل ثبت‌نام**

الف-  مرحله ثبت‌نام اینترنتی

پذیرفته‌شدگان باید از تاریخ 1399/07/28 لغایت 1399/08/01 با ورود به سامانه گلستان از طریق آدرس https://Golestan.razi.ac.ir  و استفاده از راهنمای سیستم، نسبت به ثبت‌نام اولیه، درج اطلاعات و اسکن مدارک مورد نیاز اقدام نمایند.

 ب- ارسال مدارک پستی

پذیرفته‌شدگان پس از ثبت‌نام اینترنتی، از تاریخ 1399/07/28  لغایت 1399/08/05  باید  از طریق پست پیشتاز نسبت به ارسال مدارک و مستندات یادشده در بند «ج» این اطلاعیه، به نشانی پستی ذیل اقدام نمایند.

نشانی پستی: کرمانشاه، باغ ابریشم، پردیس دانشگاه رازی، سازمان مرکزی، اداره ثبت نام و پذیرش کدپستی (6714414971)

(بر روی پاکت حتما عبارت «مربوط به دوره کارشناسی» و همچنین عنوان رشـته قبولی و عنوان مدارک موجود در پاکت را درج نمایید.)

تذکر: عدم اقدام به ثبت نام غیرحضوری و ارسال مدارک در تاریخ‌های مقرر، به منزلۀ انصراف قطعی از ادامه تحصیل می‌باشد.

(به مدارکی که تاریخ ارسال پستی آنان پس از مهلت یادشده باشد، ترتیب اثر داده نخواهد شد).

 ب- مدارک‌ لازم‌ برای‌ ارسال پستی

1. پرینت تاییدیه گواهی پذیرش غیرحضوری (در پایان ثبت نام در سامانه گلستان این گواهی را پرینت بگیرید.) (الزامی)

2. اصل مدرک دیپلم یا اصل گواهی موقت دیپلم (دوره متوسطه) (الزامی)

3. اصل مدرک پیش دانشگاهی  یا اصل گواهی موقت پیش دانشگاهی برای نظام غیر 3-3-6 (الزامی)

4. اصل ریز نمرات دو سال ماقبل دیپلم (دوره متوسطه) (الزامی)

5. اصل ریز نمرات دوره  پیش دانشگاهی  (الزامی)

6. تصویر کارت ملی (الزامی)

7. تصویر تمامی صفحات شناسنامه (الزامی)

8. اصل رسید درخواست تاییدیه پیش دانشگاهی (قبل از ثبت‌نام غیرحضوری به یکی از دفاتر پستی مراجعه و نسبت به ارائه درخواست تاییدیه پیش دانشگاهی اقدام نموده و رسید مربوطه را برای ارسال به دانشگاه رازی دریافت نمایید )

9. تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت موقت و دایم  (در صورت وجود)

10. حکم‌ مرخصی‌ سالانه‌  یا موافقت‌ کتبی‌ و بدون‌ قید و شرط سازمان‌ متبوع‌ (فقط  برای‌ کارمندان‌ دولت)

11. اصل فرم انصراف از تحصیل برای دانشجویان اخراجی آموزشی و یا انصرافی موسسات آموزش عالی

12. تکمیل نمودن و ارسال کاربرگ مرامنامه انضباطی دانشجویان که به همراه این اطلاعیه ارسال شده است، ارسال فرم برای کلیه دانشجویان ورودی جدید الزامی می­باشد.

تذکر مهم: بجز کارت ملی و شناسنامه، ارسال اصل سایر مدارک الزامی است. در صورت عدم ارسال، ثبت‌نام دانشجو باطل خواهد شد.

دانشجویان گرامی قبل از پست مدارک تحصیلی خود در زمان ثبت‌نام، به تعداد مورد نیاز خود کپی برابر اصل از مدارک تحصیلی خود تهیه و در نزد خود نگهداری نمایند؛ پس از ثبت‌نام امکان تحویل و رویت مدارک وجود ندارد.

با توجه به اینکه اطلاع‌رسانی به دانشجویان از طریق پیامک تلفن همراه صورت می‌گیرد، دانشجویان باید شماره تلفن همراه متعلق به خود  و یا یکی از والدین (پدر یا مادر) و نیز شماره تلفن ثابت خود را در سامانه گلستان ثبت نمایند و در صورت هرگونه تغییر نسبت به اصلاح آن در سامانه اقدام نمایند. بدیهی است که در صورت اشتباه بودن شماره تلفن مسئولیت هر گونه مشکل پیش آمده به عهده دانشجو می‌باشد.

ج-  شرایط نظام وظیفه

دانشجویان پسر پذیرفته شده در مقطع کارشناسی سال تحصیلی 1400-1399 هنگام ثبت‌نام در دانشگاه باید، یکی از شرایط مشروحه زیر را از لحاظ وضعیت مشمولیت و مقررات وظیفه عمومی دارا باشند:

1- دارا بودن کارت پایان خدمت هوشمند

2- دارا بودن کارت معافیت دایم هوشمند( کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص )

3- کارکنان متعهد به خدمت در سازمان‌ها و یا وزارتخانه‌ها با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان مربوطه برای ادامه تحصیل

4- کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت سازمان مربوطه برای ادامه تحصیل

5- طلاب علوم دینی که دارای معافیت تحصیلی می‌باشند، با ارائه نامه و معافیت تحصیلی از مدیریت حوزه می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

6- پذیرفته شدگانی که در حال انجام خدمت سربازی هستند، باید پس از مراجعه به دانشگاه و دریافت معرفی نامه جهت اخذ نامه  ترخیص به یگان خدمتی مراجعه و سپس برای دریافت معافیت تحصیلی خود از طریق یکی از مراکز پلیس +10 اقدام نمایند.

7- دانشجویان انصرافی دانشگاه‌ها در صورتی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی اولیه  انصراف از تحصیل داده و تاریخ انصراف آ‌نها در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه جدید بیش از یک سال سپری نشده باشد.(مشروط به اینکه تاکنون فقط یک بار از امتیاز انصراف استفاده نموده باشند).

با توجه به هماهنگی‌های بعمل آمده با معاونت محترم وظیفه عمومی ناجا، پذیرفته‌شدگان پسر دانشگاه رازی در سال تحصیلی 1400-1399 باید برگ درخواست معافیت تحصیلی را از طریق گزارش 1163 (سایت گلستان دانشگاه رازی) به آدرس: 

  https:golestan.razi.ac.ir

را دریافت و به همراه تصویر آخرین مدرک تحصیلی و یا برگ انصراف از تحصیل در دانشگاه قبلی (مختص دانشجویان انصرافی) به یکی ازمراکز پلیس +10 شهرستان محل سکونت خود مراجعه و پس از دریافت معافیت تحصیلی آن را به آدرس پستی: کرمانشاه، طاق بستان  پردیس دانشگاه رازی، سازمان مرکزی، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی و کد پستی :6714414971 ارسال  نمایند.

د- کارنامه سلامت

ثبت‌نام دانشجویان ورودی جدید جهت کارنامه سلامت جسم و روان الزامی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت­‌نام کارنامه سلامت به پورتال معاونت دانشجویی به نشانی https://ast.razi.ac.ir و یا سایت https://portal.saorg.ir/  مراجعه نمایید.

ه-  پرداخت‌های لازم

پرداخت علی‌الحساب شهریه ویژه دانشجویان شبانه (نوبت دوم)

در ثبت‌نام غیر حضوری، لازم است پذیرفته‌شدگان دوره شبانه (نوبت دوم) مبالغ مندرج در جدول ذیل را از طریق پرداخت الکترونیکی شهریه (از مسیر منوی : کاربر شهریهپرداخت الکترونیکی شهریه) به عنوان علی‌الحساب شهریه واریز نمایند.

پرداخت شهریه، از طریق کارت اعتباری بانکی عضو شتاب انجام می‌شود. لذا توصیه می‌گردد قبل از ثبت‌نام،  رمز دوم و کد اعتبار سنجی (CVV2) کارت بانکی را از طریق خودپرداز بانک مربوطه دریافت نمایید.

 

نوع رشته

نوبت دوم (شبانه)

رشته‌های علوم انسانی

رشته‌های علوم پایه. مهندسی کشاورزی و دامپزشکی            

8/000/000 ریال (هشتصدهزارتومان)

10/000/000ریال (یک میلیون تومان)

 

پرداخت ویژه خدمات دانشجویی (همه پذیرفته‌شدگان)

کلیه پذیرفته شدگان لازم است در هنگام ثبت‌نام غیرحضوری، مبالغ تعیین‌شده در جدول ذیل را از طریق پرداخت الکترونیکی واریز نمایند:

الف) هزینه صدور کارت دانشجویی و بیمه حوادث دانشجویان در مقطع کارشناسی

ردیف

مبلغ به ریال

توضیحات

1

450/000

بابت صدور کارت دانشجویی و بیمه حوادث دانشجویان مقطع کارشناسی

 

ب) با توجه به شیوع بیماری ویروسی کرونا و در صورت تایید ستاد استانی مقابله با کرونا جهت برگزاری حضوری کلاس­های درسی و نیاز به اسکان دانشجویان غیربومی در سراهای دانشجویی، اسامی متقاضیانی که با اسکان آنان در سراهای دانشجویی موافقت شده است در سایت دانشگاه رازی، بخش معاونت دانشجویی به نشانی https://ast.razi.ac.ir  و کانال سروش به آدرس @sa_razi_uni اطلاع‌رسانی خواهد شد. این دانشجویان لازم است قبل از مراجعه جهت اسکان، مبلغ زیر را جهت خدمات رفاهی سرای دانشجویی به حساب تعیین‌شده به شرح جدول زیر واریز نمایند و در هنگام مراجعه به اداره خوابگاه­ها فیش واریزی را به همراه داشته باشند.

ردیف

مبلغ به ریال

شماره حساب

1

300/000

4001073303020547 نزد بانک ‌مرکزی با شناسه واریز: 348073356118000000000000000006 

شماره شبا: IR820100004001073303020547  به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه رازی(فیش پرداختی را به هنگام مراجعه به اداره خوابگاه­‌ها، همراه داشته باشید)

2

پرداخت اجاره یک نیمسال  خوابگاه از طریق ورود به سایت صندوق رفاه دانشجویان به آدرس bp.swf.ir  بخش پورتال دانشجویی مطابق روش اعلام شده در سایت معاونت دانشجویی به نشانی https://ast.razi.ac.ir  و کانال سروش به آدرس @sa_razi_uni

 

 

تماس با ما:

تلفن (از 8 صبح تا 15)

پورتال

09052701190

https://aed.razi.ac.ir/bachelor-news

 

- جهت دستیابی به جدیدترین و دقیق­‌ترین اطلاعات رفاهی در مورد: وام دانشجویی، سرای دانشجویی (خوابگاه)، تغذیه، تربیت‌بدنی (برنامه استخر، سالن­های ورزشی و مسابقات) و بهداشت و درمان پیشنهاد می­‌کنیم یکی از روش‌­های زیر را استفاده نمایید:

  1.  عضویت در کانال سروش  معاونت دانشجویی به نشانی:      @sa_razi_uni
  2.  مراجعه به سایت معاونت دانشجویی به نشانی:        https://ast.razi.ac.ir