با تجلیل از مفاخر ادبی اختتامیه دوازدهمین گردهمایی بین المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی در دانشگاه رازی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مراسم اختتامیه دوازدهمین گردهمایی بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی جمعه ( 17 شهریور ) در سالن اجتماعات شهید دکتر علیمحمدی برگزار شد.

دانشگاهیان و پژوهشگران، تازه‌ترین پژوهش‌های فرهنگی، علمی و ادبی خود را در این گردهمایی به جامعه دانشگاهی عرضه کرده و آشنایی با پژوهش‌های جدید در گستره زبان و ادب فارسی و گفت‌وگو و تبادل نظر در عرصه‌های گوناگون زبان و ادب فارسی از جمله اهداف برگزاری این همایش اعلام شده است.

ترغیب پژوهشگران جوان به ژرف‌اندیشی در پژوهش‌های فرهنگی، علمی و ادبی و تأکید بر تقویت زبان فارسی به‌عنوان یکی از مؤلفه‌های مهم و اثرگذار در وحدت ملی و یک‌پارچگی ایران از دیگر اهداف برگزاری این همایش بوده است.

محورها و زمینه‌های مختلفی برای این گردهمایی در نظر گرفته شده بود و برگزاری 2 کارگاه آموزشی متناسب با نیاز و درخواست شرکت‌کنندگان، نشست تخصصی سردبیران مجلات علمی و پژوهشی رشته زبان و ادبیات فارسی، نمایشگاه‌های جنبی، تقدیر از پایان‌نامه‌ها، شب شعر و گردش فرهنگی از جمله برنامه‌های جانبی این مراسم بود.

خاطر نشان می سازد، در این گردهمایی دانشجویان به بیان درخواست‌هایی مبنی بر اصلاح توزیع ناعادلانه مجلات و سرقت ادبی در نشریات پرداختند و در پایان مراسم از مفاخر ادبی و داوران برتر با اهدای لوح و هدایایی تقدیر به عمل آمد.