به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، دکتر محمد ابراهیم اعلمی آل آقا رئیس دانشگاه رازی در جلسه شورای دانشگاه گفت: شروع سال تحصیلی جدید فضای علمی و فرهنگی خاصی را در استان به وجود آورده است که  امیدواریم سالی باشد که هدف گذاری‌های پژوهشی در دانشگاه از جمله هدفمند سازی پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی با قوت و حدت بیشتری دنبال کنیم. وی افزود: امروزه در کشور بحث بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی مطرح است که این موضوع می‌تواند چالش‌هایی را برای آموزش عالی و دانشگاه‌ها ایجاد نماید.  رئیس دانشگاه رازی خاطر نشان کرد: شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه باید در تصویب پروپوزال‌ها، جدی‌تر ورود پیدا کند. وی گفت: در سال جاری، دانشگاه رازی، برگزاری همایش بین المللی بزرگداشت محمد بن زکریای رازی را در دستور کار دارد، امیدواریم این همایش به پیشبرد فرهنگ ایرانی و اسلامی کمک نماید. دکتر اعلمی آل آقا خاطر نشان کرد: با توجه به برگزاری جشنواره حرکت در دانشگاه، بستر به روزرسانی کانون‌های علمی– دانشجویی فراهم  می گردد. دکتر اعلمی آل‌آقا بیان داشت: دانشگاه می بایست در تحقق دولت الکترونیک گام های مؤثرتری بردارد از جمله در حوزه آموزش مجازی، رشته‌هایی که متقاضی دارد، باید راه اندازی گردد، چرا که این موضوع می تواند به پیشبرد دولت الکترونیک کمک نماید.   وی ادامه داد: دانشگاه رازی جهت گیری‌های خوبی در سال گذشته داشته است. تعاملاتی با وزارت نفت در تأمین زیرساخت ها به وجود آمد. علی رغم مشکلاتی که در بخش زیرساختی وجود داشت، توفیق های زیادی را برای ما به وجود آورد. دکتر اعلمی آل آقا از اسکان دانشجویان پسر در خوابگاه‌های جدید در دانشگاه خبر داد. در ادامه دکتر علی سلیمی معاون آموزشی دانشگاه آماری از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه اعلام کرد و گفت: کل دانشجویانی که امسال از طرف سنجش به دانشگاه رازی در همه ی مقاطع تحصیلی معرفی شده است، ۴۳۳۱ نفر می باشند که از این تعداد حدودا ۳۰۰۰ نفر ثبت نام شده اند که تعداد ۱۲۲۴نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۶۸نفر در مقطع دکترا ثبت نام گردیده اند. معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اذعان داشت: سال تحصیلی ۹۷-۹۶ را به عنوان سال بهبود وضعیت پایان نامه‌ها نام گذاری کرده‌ایم. پاسخگو بودن به نیاز های جامعه یکی از اهداف آموزش عالی است، بنابراین ساماندهی به جلسات پایان نامه ها ضروری به نظر می رسد. دکتر سلیمی گفت: امسال 40 الی 50 درصد کلاس‌ها در هفته اول تشکیل شد. وی بیان داشت: یکی از موضوعات جدی در بهبود وضعیت آموزش، توجه جدی به گروه‌های آموزشی از سطح کارشناس تا مدیران گروه‌های آموزشی می باشد. در پایان جلسه اعضای هیئت رییسه و رؤسای دانشکده‌ها به بحث و تبادل نظر پرداختند.  

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، دکتر محمد ابراهیم اعلمی آل آقا رئیس دانشگاه رازی در جلسه شورای دانشگاه گفت: شروع سال تحصیلی جدید فضای علمی و فرهنگی خاصی را در استان به وجود آورده است که  امیدواریم سالی باشد که هدف گذاری‌های پژوهشی در دانشگاه از جمله هدفمند سازی پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی با قوت و حدت بیشتری دنبال کنیم.

وی افزود: امروزه در کشور بحث بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی مطرح است که این موضوع می‌تواند چالش‌هایی را برای آموزش عالی و دانشگاه‌ها ایجاد نماید. 

رئیس دانشگاه رازی خاطر نشان کرد: شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه باید در تصویب پروپوزال‌ها، جدی‌تر ورود پیدا کند.

وی گفت: در سال جاری، دانشگاه رازی، برگزاری همایش بین المللی بزرگداشت محمد بن زکریای رازی را در دستور کار دارد، امیدواریم این همایش به پیشبرد فرهنگ ایرانی و اسلامی کمک نماید.

دکتر اعلمی آل آقا خاطر نشان کرد: با توجه به برگزاری جشنواره حرکت در دانشگاه، بستر به روزرسانی کانون‌های علمی– دانشجویی فراهم  می گردد.

دکتر اعلمی آل‌آقا بیان داشت: دانشگاه می بایست در تحقق دولت الکترونیک گام های مؤثرتری بردارد از جمله در حوزه آموزش مجازی، رشته‌هایی که متقاضی دارد، باید راه اندازی گردد، چرا که این موضوع می تواند به پیشبرد دولت الکترونیک کمک نماید.

 

وی ادامه داد: دانشگاه رازی جهت گیری‌های خوبی در سال گذشته داشته است. تعاملاتی با وزارت نفت در تأمین زیرساخت ها به وجود آمد. علی رغم مشکلاتی که در بخش زیرساختی وجود داشت، توفیق های زیادی را برای ما به وجود آورد.

دکتر اعلمی آل آقا از اسکان دانشجویان پسر در خوابگاه‌های جدید در دانشگاه خبر داد.

در ادامه دکتر علی سلیمی معاون آموزشی دانشگاه آماری از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه اعلام کرد و گفت: کل دانشجویانی که امسال از طرف سنجش به دانشگاه رازی در همه ی مقاطع تحصیلی معرفی شده است، ۴۳۳۱ نفر می باشند که از این تعداد حدودا ۳۰۰۰ نفر ثبت نام شده اند که تعداد ۱۲۲۴نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۶۸نفر در مقطع دکترا ثبت نام گردیده اند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اذعان داشت: سال تحصیلی ۹۷-۹۶ را به عنوان سال بهبود وضعیت پایان نامه‌ها نام گذاری کرده‌ایم. پاسخگو بودن به نیاز های جامعه یکی از اهداف آموزش عالی است، بنابراین ساماندهی به جلسات پایان نامه ها ضروری به نظر می رسد.

دکتر سلیمی گفت: امسال 40 الی 50 درصد کلاس‌ها در هفته اول تشکیل شد.

وی بیان داشت: یکی از موضوعات جدی در بهبود وضعیت آموزش، توجه جدی به گروه‌های آموزشی از سطح کارشناس تا مدیران گروه‌های آموزشی می باشد.

در پایان جلسه اعضای هیئت رییسه و رؤسای دانشکده‌ها به بحث و تبادل نظر پرداختند.