به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، دکتر محمد ابراهیم اعلمی آل آقا در نشستی که با حضور دکتر فلاحت پیشه نماینده محترم مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی و اساتید دانشگاه‌های استان کرمانشاه، امروز یکشنبه  22 بهمن 1396 در سالن جلسات دانشگاه رازی برگزار شد، اظهار داشت: متأسفانه شاهد برخی کم لطفی ها در حق آموزش عالی هستیم و باید مشکلات و مطالبات دانشگاه انعکاس یابد. وی با اشاره به تحولات مثبت و پیشرفتهای دانشگاه رازی در سه سال اخیر گفت: دانشگاه رازی در سه سال گذشته، 100 میلیارد تومان را در قالب پروژه عمرانی هزینه نموده است و امروز نیز تعدادی پروژه عمرانی شامل خوابگاه‌های دانشجویی، آزمایشگاه مرکزی و مجموعه ورزشی را آماده افتتاح داریم. دکتر اعلمی آل آقا با انتقاد از سرانه جاری دانشگاه‌‌های استان کرمانشاه نسبت به دیگر دانشگاه‌ها، گفت: سرانه جاری دانشگاه‌های استان همدان به میزان 50 درصد، دانشگاه‌های استان کرمان 32 درصد و  دانشگاه‌های استان اصفهان 18 درصد بیشتر از سرانه جاری دانشگاه‌های استان کرمانشاه است. رئیس دانشگاه رازی بیان کرد: سال گذشته 14 هزار میلیارد تومان در جدول 14 پول گذاشته شد اما یک ریال آن تخصیص نیافت و در بحث تجهیزات دانشگاهی نیز انتظارات لازم برآورده نشده است. وی از وجود 100 هزار دانشجوی دکتری در کشور خبر داد و بیان کرد: 430 عضو هیئت علمی در دانشگاه رازی کرمانشاه فعالیت دارند که خوشبختانه اعضای هیئت علمی دانشگاه رازی آمادگی تمام و کمال برای انجام پژوهش‌های تقاضا محور دارند و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به عنوان یک فضای پرنشاط در صحنه علمی حضور فعال دارد. رئیس دانشگاه رازی در ادامه اظهار داشت: مجلس نسبت به آموزش عالی و اعضای هیأت علمی آنچنان که باید از حریم این مجموعه پاسداری نمی‌کند و انتظار توجه بیشتر از مجلس داریم. دکتر اعلمی آل آقا گفت: با وجود منابع بسیار، اما استفاده صحیح به عمل نمی‌آید و تبعیض وجود دارد و انتظار می‌رود که معیشت اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد.  وی در پایان افزود: دانشگاه رازی آمادگی دارد تا مقر مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در دانشگاه استقرار یابد.  

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، دکتر محمد ابراهیم اعلمی آل آقا در نشستی که با حضور دکتر فلاحت پیشه نماینده محترم مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی و اساتید دانشگاه‌های استان کرمانشاه، امروز یکشنبه  22 بهمن 1396 در سالن جلسات دانشگاه رازی برگزار شد، اظهار داشت: متأسفانه شاهد برخی کم لطفی ها در حق آموزش عالی هستیم و باید مشکلات و مطالبات دانشگاه انعکاس یابد.

وی با اشاره به تحولات مثبت و پیشرفتهای دانشگاه رازی در سه سال اخیر گفت: دانشگاه رازی در سه سال گذشته، 100 میلیارد تومان را در قالب پروژه عمرانی هزینه نموده است و امروز نیز تعدادی پروژه عمرانی شامل خوابگاه‌های دانشجویی، آزمایشگاه مرکزی و مجموعه ورزشی را آماده افتتاح داریم.

دکتر اعلمی آل آقا با انتقاد از سرانه جاری دانشگاه‌‌های استان کرمانشاه نسبت به دیگر دانشگاه‌ها، گفت: سرانه جاری دانشگاه‌های استان همدان به میزان 50 درصد، دانشگاه‌های استان کرمان 32 درصد و  دانشگاه‌های استان اصفهان 18 درصد بیشتر از سرانه جاری دانشگاه‌های استان کرمانشاه است.

رئیس دانشگاه رازی بیان کرد: سال گذشته 14 هزار میلیارد تومان در جدول 14 پول گذاشته شد اما یک ریال آن تخصیص نیافت و در بحث تجهیزات دانشگاهی نیز انتظارات لازم برآورده نشده است.

وی از وجود 100 هزار دانشجوی دکتری در کشور خبر داد و بیان کرد: 430 عضو هیئت علمی در دانشگاه رازی کرمانشاه فعالیت دارند که خوشبختانه اعضای هیئت علمی دانشگاه رازی آمادگی تمام و کمال برای انجام پژوهش‌های تقاضا محور دارند و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به عنوان یک فضای پرنشاط در صحنه علمی حضور فعال دارد.

رئیس دانشگاه رازی در ادامه اظهار داشت: مجلس نسبت به آموزش عالی و اعضای هیأت علمی آنچنان که باید از حریم این مجموعه پاسداری نمی‌کند و انتظار توجه بیشتر از مجلس داریم.

دکتر اعلمی آل آقا گفت: با وجود منابع بسیار، اما استفاده صحیح به عمل نمی‌آید و تبعیض وجود دارد و انتظار می‌رود که معیشت اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

 وی در پایان افزود: دانشگاه رازی آمادگی دارد تا مقر مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در دانشگاه استقرار یابد.