به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، نشست نقد و بررسی عملکرد مدیران دانشگاه رازی به همت کانون صنفی اعضای هیأت علمی و با حضور هیأت رئیسه دانشگاه، روز دوشنبه 21 اسفند 1396 در سالن شهید علیمحمدی دانشکده علوم رازی برگزار شد.   دکتر محمدابراهیم اعلمی‌آل‌آقا رئیس دانشگاه رازی در ابتدای این نشست طی سخنانی، اظهار داشت: همه ما به ارتقاء شرایط کشور در سطوح مختلف علاقه‌مند هستیم و تا به امروز نیز پیشرفت‌های خوبی در بخش‌های مختلف و به‌عنوان نمونه در آموزش عالی رخ داده است. رئیس دانشگاه رازی با اشاره به رشد و توسعه کمّی قابل‌توجه آموزش عالی پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این پیشرفت‌ها در دانشگاه جای بسی افتخار دارد اما توسعه‌یافتگی پدیده‌ای نیست که یک شبه حاصل شود.   دکتر اعلمی‌آل‌آقا توسعه و رشد در حوزه آموزش عالی را نیازمند تلاش مستمر و مجاهدت دانست و افزود: حضور هیأت علمی در صحنه مسائل جامعه به شکل عام و آموزش عالی و دانشگاه به شکل خاص، مطالبه‌ای است که در همه سطوح مطرح است.   وی با بیان اینکه فضا به‌سرعت در حال تغییر است و باید تغییرات را زودتر از دیگران درک کنیم، گفت: دانشگاه نباید جزو دستگاه‌هایی باشد که آخرین تحولات را دارد، بلکه همواره باید در مسیر ترقی و تحولات مثبت پیشتاز باشیم.   دکتر اعلمی‌آل‌آقا با تأکید بر اینکه انتظار تحول در دانشگاه‌ها بیش از دستگاه‌های دیگر است، گفت: بیش از 400 عضو هیأت علمی در دانشگاه رازی داریم و این اساتید باید بیش از گذشته در فضای بیرونی اثرگذار باشند.    وی با بیان اینکه کشور نیازمند حرکت عالمانه با نقد مناسب در فضای همدلی و دلسوزی است، گفت: باید قدر و منزلت کار اجرایی در دانشگاه را بالا ببریم و عزیزانی که مسئولیت اجرایی می‌پذیرند، توجه و تمرکز خود را بر مسئولیت اجرایی معطوف نمایند اما گاهی شاهد بودیم که حوزه اجرایی در دانشگاه با کم‌لطفی اعضای هیأت علمی مواجه بوده است.   دکتر اعلمی‌آل‌آقا تصریح کرد: ورود به مسئولیت‌های اجرایی در دانشگاه در حقیقت نیازمند ایثار و کار اعتقادی و آرمانی است چراکه حق‌التدریس در دانشگاه به‌مراتب بیشتر از حقوق کار اجرایی است و در این حوزه باید ایثار داشته باشیم و با اعتقاد برای تعالی دانشگاه کار کنیم.   رئیس دانشگاه رازی با بیان اینکه مدیران توانمند در دانشگاه باید برای مسئولیت اجرایی خود وقت بگذارند، افزود: عزیزانی که مسئولیت اجرایی دارند، کار پژوهشی خود را فریز کنند و به کار اجرایی برسند.   وی با استقبال از انتقادات سازنده‌ی اعضای هیأت علمی برای تعالی و ارتقاء دانشگاه گفت: پیشنهاد می‌شود؛ پروپوزال‌هایی برای ارتقاء جایگاه دانشگاه داشته باشیم و نظام پیشنهادات فعال باشد و از پیشنهادات و انتقادات سازنده‌ی اساتید، با گشاده‌رویی استقبال خواهیم کرد و امیدواریم یک گفتمان منطقی در دانشگاه را شاهد باشیم.   دکتر اعلمی‌آل‌آقا در پایان بیان کرد: در راستای پذیرش پیشنهادات و ارائه‌ی نقدها، سیستم‌های ارزشیابی فرم‌هایی را تهیه کنند و کانون صنفی نیز متولی این بحث شود تا حرکتی روبه‌جلو داشته باشیم و دانشگاه اگر قرار است کانون تاثیرگذاری در جامعه باشد، باید بسیار پویاتر از امروز باشد.  

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، نشست نقد و بررسی عملکرد مدیران دانشگاه رازی به همت کانون صنفی اعضای هیأت علمی و با حضور هیأت رئیسه دانشگاه، روز دوشنبه 21 اسفند 1396 در سالن شهید علیمحمدی دانشکده علوم رازی برگزار شد.

 

دکتر محمدابراهیم اعلمی‌آل‌آقا رئیس دانشگاه رازی در ابتدای این نشست طی سخنانی، اظهار داشت: همه ما به ارتقاء شرایط کشور در سطوح مختلف علاقه‌مند هستیم و تا به امروز نیز پیشرفت‌های خوبی در بخش‌های مختلف و به‌عنوان نمونه در آموزش عالی رخ داده است.

رئیس دانشگاه رازی با اشاره به رشد و توسعه کمّی قابل‌توجه آموزش عالی پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این پیشرفت‌ها در دانشگاه جای بسی افتخار دارد اما توسعه‌یافتگی پدیده‌ای نیست که یک شبه حاصل شود.

 

دکتر اعلمی‌آل‌آقا توسعه و رشد در حوزه آموزش عالی را نیازمند تلاش مستمر و مجاهدت دانست و افزود: حضور هیأت علمی در صحنه مسائل جامعه به شکل عام و آموزش عالی و دانشگاه به شکل خاص، مطالبه‌ای است که در همه سطوح مطرح است.

 

وی با بیان اینکه فضا به‌سرعت در حال تغییر است و باید تغییرات را زودتر از دیگران درک کنیم، گفت: دانشگاه نباید جزو دستگاه‌هایی باشد که آخرین تحولات را دارد، بلکه همواره باید در مسیر ترقی و تحولات مثبت پیشتاز باشیم.

 

دکتر اعلمی‌آل‌آقا با تأکید بر اینکه انتظار تحول در دانشگاه‌ها بیش از دستگاه‌های دیگر است، گفت: بیش از 400 عضو هیأت علمی در دانشگاه رازی داریم و این اساتید باید بیش از گذشته در فضای بیرونی اثرگذار باشند.

 

 وی با بیان اینکه کشور نیازمند حرکت عالمانه با نقد مناسب در فضای همدلی و دلسوزی است، گفت: باید قدر و منزلت کار اجرایی در دانشگاه را بالا ببریم و عزیزانی که مسئولیت اجرایی می‌پذیرند، توجه و تمرکز خود را بر مسئولیت اجرایی معطوف نمایند اما گاهی شاهد بودیم که حوزه اجرایی در دانشگاه با کم‌لطفی اعضای هیأت علمی مواجه بوده است.

 

دکتر اعلمی‌آل‌آقا تصریح کرد: ورود به مسئولیت‌های اجرایی در دانشگاه در حقیقت نیازمند ایثار و کار اعتقادی و آرمانی است چراکه حق‌التدریس در دانشگاه به‌مراتب بیشتر از حقوق کار اجرایی است و در این حوزه باید ایثار داشته باشیم و با اعتقاد برای تعالی دانشگاه کار کنیم.

 

رئیس دانشگاه رازی با بیان اینکه مدیران توانمند در دانشگاه باید برای مسئولیت اجرایی خود وقت بگذارند، افزود: عزیزانی که مسئولیت اجرایی دارند، کار پژوهشی خود را فریز کنند و به کار اجرایی برسند.

 

وی با استقبال از انتقادات سازنده‌ی اعضای هیأت علمی برای تعالی و ارتقاء دانشگاه گفت: پیشنهاد می‌شود؛ پروپوزال‌هایی برای ارتقاء جایگاه دانشگاه داشته باشیم و نظام پیشنهادات فعال باشد و از پیشنهادات و انتقادات سازنده‌ی اساتید، با گشاده‌رویی استقبال خواهیم کرد و امیدواریم یک گفتمان منطقی در دانشگاه را شاهد باشیم.

 

دکتر اعلمی‌آل‌آقا در پایان بیان کرد: در راستای پذیرش پیشنهادات و ارائه‌ی نقدها، سیستم‌های ارزشیابی فرم‌هایی را تهیه کنند و کانون صنفی نیز متولی این بحث شود تا حرکتی روبه‌جلو داشته باشیم و دانشگاه اگر قرار است کانون تاثیرگذاری در جامعه باشد، باید بسیار پویاتر از امروز باشد.